NogometSpušteni s vrha

Drugi poraz u nizu: Snovi Šibenčana o povratku u Prvu ligu doživjeli su težak udarac (FOTO)

5. svibnja 2019. - 21:46

Snovi Šibenčana o povratku u Prvu ligu doživjeli su težak udarac porazom na Poljudu od Hajduka II, poslije fenomenalne izvedbe domaćeg vratara Marina Ljubića. Golove su postigli Teklić već u prvoj minuti nakon što je dobar dio posla obavio Delić, strijelac drugog gola u sudačkoj nadoknadi, no igrač utakmice nedvojbeno je Ljubić.

Hajdukov vratar poskidao je baš sve pokušaje Šibenčana, a bilo ih je dosta, uključujući penal gostiju u 77. minuti (Kukec) i čisti zicer Ampemu u situaciji jedan na jedan u 21. minuti.

Još golova u ovoj prilično otvorenoj i sadržajnoj utakmici moglo je biti i u mreži Šibenika da nije bilo njihovog vratara Nediljka Labrovića koji je također skupio dosta obrana. No on je za razliku od Ljubića ipak kapitulirao i to dva puta.

Rasterećeni Hajduk II stigao je tako do pete uzastopne pobjede, a Šibenik se nije uspio vratiti na vodeće mjesto lige. Ondje je sada Varaždin s dva boda više. „Narančasti“ sa Šubićevca imaju još tri kola da ponovno okrenu vodu na svoj mlin.

SEMAFOR

HAJDUK II – ŠIBENIK 2:0 (1:0)
Split, Gradski stadion Poljud. Gledatelja 100. Sudac: Ivan Matić (Osijek) – 6,5.
StrijelcI: 1:0 Teklić (1.), 2:0 Delić (90+1). Crveni karton: Barišić (Šibenik) u 78. minuti, zbog prigovora dok je sjedio na klupi za pričuve.
Igrač utakmice: Marin Ljubić (Hajduk II).

HAJDUK II: Ljubić (9), Relota (6), Vušković (6), Mikulić (6), Ciprić (6) (od 89. Kćira -), Beširović (6,5), Kalik (6), Sahiti (6,5), Špikić (5,5) (od 71. Brnić -), Teklić (7) (od 67. Prtajin -), Delić (7,5).

ŠIBENIK: Labrović (7), Pecolaj (6), Vukorepa (5,5), Pandža (6) (od 79. Fuštin -), Musa (6), Roca (6), Barišić (6) (od 64. Kendeš -), Kukec (5), Bulat (6), Ampem (6,5), Antunović (5,5) (od 46. Celić 5,5).

19. travanj 2024 02:14