Mali nogometMali nogomet

Lider se na Baldekinu provukao kroz ušicu igle: Crničani previše darivali Dinamo (FOTO)

3. ožujka 2018. - 11:00

Publika na šibenskom Baldekinu mogla je uživati u vrlo lijepoj malonogometnoj priredbi. A publike je bilo na tribinama... više nego na nekim stadionima gdje bubamarau guraju hrvatski veliko nogometni prvoligaši. Na koncu, bavijači Crnice nisu se mogli do kraja radovati. Jer, Šibenčani nisu uspjeli zaustaviti lidera prvensta, niti osvojiti bodove kojima bi zacementirali poziciju koja vodi u doigravanje:

- Ne mogu biti skroz nezadovoljan. Držali smo se dobro s vodećom momčadi prvenstva. Međutim, bodove ćemo morati tražiti protiv lošijih protivnika. Neće biti lako uhvatiti to šesto mjesto, ali mi ćemo se boriti do zadnjeg daha. U Crnici posla ima kao u priči- kazao je Mladen Perica Štrla, trener Crnice.

A kada je mislio na taj posao, iskusni trener je sigurno mislio na silne greške koje su njegovi učenici radili na utakmici s Dinamom. Od autogola, promašenog kaznenog udarca, nesmotrenog akumuliranog prekršaja svega pet sekundi prije kraja prvog poluvremena, primljenih golova iz prekida, darovanih poprečnih lopti za lake kontre...Previše darova koje kvalitetni Zagrepčani ne bi iskoristili:
- Napravili smo 7-8 karidnalnih pogrešaka. Platili smo danak neiskustvu, nedovoljnoj širini klupe... Zamjeram i sebi kod penala, jer sam poslušao sugestiju kod odabira izvođača. Ipak, imali smo šansu napraviti nešto više, ali previše smo darivali Dinamo- opet će Perica.

Ta šansa ukazala se u samoj završnici. Naime, sredinom drugog poluvremena činilo se da će Dinamo rutinski privesti utakmicu kraju jer je vodio 6:3. No, Pavić je minijaturom vratio nadu Crnici. Trener Perica se čak sedam i po minuta prije kraja odlučio riskritai s igračem- vratarem. Ali, njegovi su gol uspjeli postići tek 19 sekundi prije kraja, točnije Perišić. Do posljednjeg zvuka sirene domaći nisu više ozbiljnije zaprijetili. Tako da su dinamovci mogli slaviti. Odahnuo je i Mićo Martić, trener Futsal Dinama:

- Sretni smo što smo pobijedili. Znali smo da je Crnica jako nezgodan domaćin. Šibenčani imaju kvalitetu, a sa trenerom Pericom su dobili i srce- zaključio je Martić.

Crnica- Futsal Dinamo 5:6 (2:3)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 400. Suci: Andrej Topić (Solin) i Miloslav Šimac (Split). Strijelci: 1:0 Radić (5.), 1:1 Mijat (8./ag), 2:1 Mijat (13.), 2:2 Kanjuh (15.), 2:3 Grbeša (20.), 2:4 Penava (21.), 3:4 N. Škugor (22.), 3:5 Matošević (27.), 3:6 Gagulić (30.), 4:6 Pavić (32.), 5:6 Perišić (40.)
Crnica: Mišković, Marčić, N. Škugor, I. Škugor, Nospak, Pavić, Mijat, Ljubić, Perišić, Perić, Radić, Radaj.
Futsal Dinamo: Škorić, Šulentić, Gagulić, Kanjuh, Đulvat, Čekol, Grbeša, Dekanić, Prgomet, Matošević, Penava, Hercigonja, Maloševac.

20. travanj 2024 02:13