Košarkautakmica s dva lica

Šibenka vezala dvije pobjede za redom: Narančasti furioznim drugim poluvremenom ‘razmontirali‘ Dinamo na Baldekinu

Piše Krešimir Gulin
26. siječnja 2024. - 20:08

Košarkaši Šibenke vezali su dvije pobjede za redom. Nakon slavlja kod Škrljeva u Kostreni, Narančasti su na svom Baldekinu nadigrali Dinamo, koji igra jako dobru sezonu.

Očito, terapija u liku novog trenera Josipa Pandže počela je davati rezultate. Jer, nakon poraza i loše predstave u njegovom debiju s Dubrovnikom, očito je da se Šibenka diže u formi.

Doduše, ‘štekala‘ je Šibenka u prvih 20 minuta i protiv Dinama. Ali, ono što su Narančasti pokazali u drugom poluvremenu daje zalog za optimizam njhivom navijačima za nastavak sezone.

Šibenka se baš jako mučila u napadu u prvom poluvremenu. Ubacili su domaći svega jednu tricu (Foreman) i skupili čak 10 izgubljenih lopti.

Lošu igru domaćih Dinamo je naplatio početkom druge četvrtine kada se pogocima Nakić- Vojnovića odlijepio na dvoznamenkastu prednost (27:17).

Međutim, Narančasti su se uspjeli vratiti u život već do odlaska na veliki odmor. Jer, na predah je momčad trenera Josipa Pandže otišla sa samo minus jedan (40:41), što je bilo jako prihvatljivo s obzirom na prikazano na parketu.

Iz svlačionice je izašla neka sasvim druga momčad, doslovce preporođena Šibenka. Poslije šuterski skromnih prvih 20 minuta, Narančasti su u samo nekoliko minuta treće četvrtine pogodili četiri trice. Sveukupno, čak 13 u drugih 20 minuta

Otpustili su kočnice Perković, babić, Pleadin... i potvrdili tezu trenera Pandže kako na Baldekinu ima zanimljivog košarkaškog materijala.

Dobra igra Šibenke osjetila se i na semaforu. Od 50:50, Narančasti su začas stigli do opipljive prednosti koju je Skorić tricom na isteku treće dionice zaokružio na plus 15 (69:54).

Furiozno su Narančasti nastavili i u četvrtoj četvrtini. Trica Babića, pa polaganje Howarda i eto Šibenke i na više od 20 razlike (75:54).

Dinamu nije pomoglo ni što im je tada iz igre zbog pet osobnih ispao kapetan Garafolić, a Plave je još dublje u ponor gurnuo i Mikšić nesmotrenom tehničkom greškom.

Sve do kraja bilo je samo odrađivanje posla, jer Dinamo nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti Šibenčanima.

Šibenka- Dinamo 98:74 (17:22, 23:18, 29:13, 29:20)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gladetalje 400. Suci: Josip Jurčević, Franko Gracin i Dino Vukušić.

Šibenka: Skorić (9), Lukić (17), Klarin (9), Pleadin (8), Howard (4), Foreman (11), Babić (22), Topolović, Perković (14), Šarić, Škugor (2), Brajković (2).

Dinamo: Garafolić (5), Nakić- Vojnović (7), Majić (9), Mikšić (4), Novačić (15), Brzoja (10), Vrgoč, Vučić (12), Kraljević (12), Dugandžić.

Niksa Stipanicev/Cropix

Sibenik, 260124.
Dvorana Baldekin.
Kosarkaska utakmica 18. kola Favbet Premijer lige, GKK Sibenka - KK Dinamo Zagreb.
Na fotografiji: Myles Howard.

26. travanj 2024 10:37