KošarkaStigla prva pobjeda

Šibenka izjednačila protiv Zadrana: Širko briljirao, svidjeli se Freeman i Miković

Piše Krešimir Gulin
26. rujna 2020. - 18:52

Šibenka je protiv Zadrana izjednačila na 1:1. Ili, poslije teškog poraza (minus 40) u prvom kolu na Višnjiku od Zadra Narančasti su se iskupili protiv zadarskog 'mlađeg brata' Sonik Puntamike na Baldekinu. Na žalost, na praznom Baldekinu, a zna se koliko huk navijača znači Šibenki.

Gosti su se dobro držali uvodnih nekoliko minuta i imali vodstvo 15:13. Uslijedila je prva veća serija domaćih (13:2). Za pristojnih (26:17) vukli su Zadranin Vraneš, povratnik na Baldekin Širko i Amerikanac Freeman koji je debitirao u narančastom dresu. Prijatelje Šibenke može veseliti činjenica da je američki razigravač u premijeri pokazao da bi mogao biti od koristi svojoj momčadi. Ne samo da zna pogoditi tricu, već voli i podijeliti asistenciju.

U drugoj četvrtini uključio se i iskusni šuter Bašić, pa je začas na semaforu zasvjetlilo 37:21). Uspjeli su Zadrani donekle zaprijetiti (minus 10), no tada se u dobro svjetlu pokazao još jedan novak u redovima Šibenke- Miković. Crnogorac je pokazao centarsku tehniku, ali i zavidan šut izvana. Točnije, zabio je osam za redom i opet Narančastima donio mir (49:31).

Šibenka je na početku drugog poluvremena stigla i prvi put na plus 20. Činilo se tada da će s lakoćom do bodova. No, u završnici je uslijedio zastoj u napadu koji je gotovo besprijekorno funkcionirao tijekom većeg dijela utakmice.

Stigla je Puntamika na (72:86) pet minuta prije kraja. Ali, tada je Širko sa sedam uzastopnih koševa srušio nade gostiju u čudo.

Šibenka- Sonik Puntamika 98:84 (30:21, 24:18, 24:18, 20:27)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Hordov, Nikola Perlić i Jelena Tomić.
Šibenka: Freeman (18), Vraneš (15), Šarić (7), Živković, Gulin (3), Bašić (8), Solomun, Miković (19), Vlaić, Širko (28), Jurković, Andabaka,
Sonik Puntamika: Jošić (2), Vladović (3), Palčić (13), Rašić (4), Runjić (16), Cvitković (14), Vručinić, Zelanto, Jukić (14), Keserović, Manojlović, Petani.

19. travanj 2024 17:00