Najteži poraz Šibenke ove sezone: Skupo ih stajala crna rupa u trećoj četvrtini

Šibenka- Furnir 74:90 (22:19, 22:18, 9:26, 21:27)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 150. Suci: Josip Jurčević, Roko Hordov, Dino Vukušić.

Šibenka: Freeman (19), Šarić (3), Živković, Gulin (2), Bašić (7), Solomun (18), Miković (5), Pleadin (10), Vlaić, Širko (2), Jurković (2), Andabaka (6).

Furnir: Vlahovec, Prelec, Cvitanović, Pandurić (32), Perić (3), Buovac (7), Majić (2), Smolić (19), Brzoja (9), Jerković (2), Branković (11), Buljević (5).

Košarkaši Šibenke doživjeli su prvi poraz ove sezone na svom Baldekinu. Da stvar bude bolnija nije ih srušio neki domaći velikan, nego tek korektna i dobro vođena momčad Furnira iz zagrebačke Dubrave. Čak su za domaćine stvari dobro izgledale do sredine treće četvrtine kada su vodili 48:39. Međutim, tada su neshvatljivo upali u 'crnu rupu'. Popucali su svi mehanizmi u igri 'narančastih' što su vješto iskoristili gosti predvođeni nezastavljivim Lukom Pandurićem, nekadašnjim košarkašem Šibenke i napravili seriju 17:1. Premda se probudila i malobrojna publika i pokušala dati vjetar u leđa 'narančastima' njihovo klizanje se nastavilo i u posljednjoj četvrtini, tako da su gosti bez većih problema priveli utakmicu u svoju korist. Šibenčanima je uzaludna bila i fina dionica mladog Jure Pleadina, koji možda i previše grije klupu.

19. travanj 2024 04:35