KošarkaLoša šuterska večer

Drugi uzastopni poraz Šibenke; Novi Amerikanac nije se predstavio u dobrom svjetlu

Piše Krešimir Gulin
17. studenog 2022. - 20:49

Neuspješna je bila zagrebačka mini turneja za košarkaše Šibenke. Naime, Narančasti su u razmaku od samo 72 sata u našem glavnom gradu zabilježili prva dva prvenstvena poraza. Najprije u ponedjeljak protiv Cedevita, a onda i u četvrtak kontra Cibone.

U prvom poluvremenu Šibenka je držala rezultatski priključak. Međutim, odmah početkom treće četvrtine Cibona je napravila seriju (11:2) i praktički zacementirala pobjedu u relativno ranoj fazi susreta, iako su gosti mogli zakomplicirati stvari u četvrtoj četvrtini da nisu bili brzopleti u nekoliko akcija.

Inače, u Draženovom domu za Šibenku je debitirao Amerikanac Jake Kakar i nije se predstavio u dobrom svjetlu. Premda je na Baldekin stigao s reputacijom dobrog šutera, očito još nije namjestio ruku. Naime, protiv Cibone je šutirao skromnih (1/8) za tri poena. Da budemo precizniji, Amerikanac se samo uklopio u lošu šutersku večer svoje momčadi koja je imala (8/33) šut za tricu.

Cibona - Šibenka 74:64 (21:18, 18:16, 17:10, 18:20)

ZAGREB- Košarkaški centar ‘Dražen Petrović‘. Gledatelja 200. Suci: Martin Vulić, Roko Hordov, Antun Toni Reić.

Cibona: Radovčić, Perasović (7), Smajlagić (13), Majcunić (5), Mazalin (12), Aranitović (2), Baković (15), Kapusta (5), Ljubičić (14), Bundović (1).

Šibenka: Skorić (3), Kakar (5), Bobek, Pleadin (8), Gulin (7), Howard (6), Brocić (10), Antić, Jambrović (10), Šarić, Škugor, Paić (15).

08. svibanj 2024 05:50