VaterpoloREGIONALNA LIGA |

USPJEŠAN JE BIO TRENERSKI DEBI SANDRA SUKNA U GRUŽU Radnički prvi pogodak primio nakon 16 minuta i 56 sekundi igre!

14. siječnja 2021. - 23:57
Sandro Sukno je kao pomoćnik izbornika Ivice Tucka osvojio broncu na SP-u 2019. u Gwangju foto: Orange Pictures / Deepbluemedia

Sandro Sukno je nakon prekida iznimno uspješne igračke karijere, bio je prvo europski prvak, zatim olimpijski pobjednik, te svjetski prvak, nabrajamo samo njegove najveće uspjehe s hrvatskom reprezentacijom, uplovio odmah u trenerske vode. Bio je pomoćnik Ivice Tucka na klupi hrvatske seniorske reprezentacije. Prvo na Svjetskom prvenstvu u Gwangju 2019. godine, a zatim početkom 2020. na Europskom prvenstvu u Budimpešti. U ljeto prošle godine dobio je angažman u Primorcu, te počeo svoj prvi samostalni posao.

Večeras je imao trenerski debi u Gružu, i nije bio zadovoljan nakon prve četvrtine kako stoji i izgleda njegova momčad. Podigao je glas nakon prvih osam minuta, koje je dobio Solaris s 3:2. Uoči velikog odmora kotorski sastav je pet put stigao pogodak zaostatka, izjednačio na 5:5, a kako je nastavio svoj niz u trećoj četvrtini, i nanizao pet pogodaka, nakon toga je sve bilo super, i sve za pet. Tako je majstor vaterpola, koji je, nažalost, morao u 27. godini prekinuti igračku karijeru, bio uspješan u tom svom prvom trenerskom nastupu u Gružu. Primorac je s 9:7 dobio Solaris, kojeg vodi Šibenčanin Jure Marelja, bivši igrač, centar, koji je u karijeri nosio i kapicu Juga. Danas za Solaris igra i jedan mali iz Grada. Luka Stahor se kali, stječe iskustvo.

Utakmicom Primorac – Solaris zaključen je prvi radni dan dubrovačkog turnira kvalifikacija Regionalne lige. Otvorio ga je Jug Adriatic osiguranje 12:3 pobjedom protiv hercegnovskog Jadran Carine, a potom je Radnički iz Kragujevca sa 17:9 dobio Budvu Budvansku rivijeru.

Prvi susret se pamti po činjenici kako Jugaši nisu dozvolili Jadranašima da nakon vodstva 2:1 više od 19 minuta postignu pogodak, momčad Vjeka Kobešćaka je za to vrijeme napravila 10:0, a drugi susret po činjenici da je Budva Budvanska rivijera prvi pogodak postigla u trećoj četvrtini, nakon 16 minuta i 56 sekundi igre. Radnički je do prvog pogotka Budve postigao sedam.

Jugaši su favoriti dubrovačke skupine. Radnički, Jadran Carine i Primorac pucaju na preostalo drugo mjesto, koje vodi na završni turnir. Svi oni pak moraju biti oprezni da im Solaris i(li) Budva Budvanska rivijera ne pomrse račune.

Jugaše drugog dana čekaju dvije utakmice, nastavak ogleda protiv crnogorskih klubova: prijepodne s Primorcem, ha, Sandro Sukno kontra Gruža, to će biti zanimljivo, a navečer im je suparnik Budva Budvanska rivijera.

DUBROVAČKI TURNIR SKUPINA 'B'

Rezultati, četvrtak, 14. siječnja, 1. kolo: Jug AO - Jadran Carine (HN) 12:3, Budva BR - Radnički 9:17, Primorac – Solaris 9:7.

Raspored, petak, 15. siječnja, 2. kolo, 10.30 sati: Solaris – Budva BR, 12.20 sati: Jug AO – Primorac, 3. kolo, 17 sati: Radnički – Solaris, 18.50 sati: Primorac – Jadran Carine (HN), 20.40 sati: Budva BR - Jug AO, subota, 16. siječnja, 2. kolo, 10.30 sati: Jadran Carine (HN) – Radnički, 4. kolo, 17 sati: Jadran Carine (HN) – Solaris, 18.50 sati: Primorac – Budva BR, 20.40 sati: Jug AO – Radnički, nedjelja, 17. siječnja, 5. kolo: 10 sati: Budva BR - Jadran Carine (HN), 11.50 sati: Solaris – Jug AO, 13.40 sati: Radnički – Primorac.

08. svibanj 2024 16:03