VaterpoloREGIONALNA LIGA |

JUGAŠI UZELI SVE PROTIV CRNOGORACA Potopili Budvu Budvansku rivijeru, postigli 22 pogotka, a imali samo jedno isključenje

15. siječnja 2021. - 21:48

Vjeko Kobešćak je odlučio odmoriti protiv Budve Budvanske rivijere Alexa Papanastasioua. Najavio je povratak Marina Tomasovića, to se i dogodilo, a na kraju se vratio i Marko Žuvela. Nakon prve utakmice hrvatskog prvaka drugog dana dubrovačkog turnira, pobjede 13:4 protiv Primorca iz Kotora (Jugaši su i prvu utakmicu na turniru dobili s devet razlike - 12:3 protiv Jadran Carine Herceg Novi), Žuvela je trenirao, te istaknuo tad treneru kako je spreman za nastup nakon ozljede.

Treći suparnik Jugašima na turniru slabiji je nego prva dva, te je Kobešćak raspodijelio minute. Tako je Toni Popadić dobilo slobodno nakon što je branio u prve dvije četvrtine. Zamijenio ga je na vratima Antonio Vukojević. U prvom poluvremenu devetorica Jugaša su tresla mrežu, a u nastavku su se u strijelce upisala i dvojica od preostale trojice (nije uspio, naravno osim vratara, samo Alex Obert).

Zanimljiv je podatak - samo jedno isključenje Jugaša (kapetan Xavi Garcia).

Jug Adriatic osiguranje će 24 sata poslije Budve Budvanske rivijere igrati protiv Radničkog iz Kragujevca, a u nedjelju, u zadnjem kolu suparnik mu je prijepodne Solaris. Prva dva mjesta vode na završni turnir, koji se igra u Zagrebu, gdje će se odlučiti tko je pobjednik 13. izdanja Regionalne lige. Jugaši ove sezone love peti trijumf. Najbolji su bili 2009., 2016., 2017. i 2018. godine. Nitko nije uspješniji od njih.

DUBROVAČKI TURNIR SKUPINA 'B'

Rezultati, četvrtak, 14. siječnja, 1. kolo: Jug AO - Jadran Carine (HN) 12:3, Budva BR - Radnički 9:17, Primorac – Solaris 9:7, petak, 15. siječnja, 2. kolo: Solaris – Budva BR 11:9, Jug AO – Primorac 13:4, 3. kolo: Radnički – Solaris 9:8, Primorac – Jadran Carine (HN) 5:9, Budva BR - Jug AO 5:22

3. KOLO Jug AO – Budva BR 5:22

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Andreja Stanojević (Jagodina) i Miodrag Stefanović (Beograd). Delegat: Nenad Šukić (Zrenjanin).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (3 obrana), Obert, Fatović (1), Lončar (1), Kržić (3), Garcia (2), Tomasović (2), Merkulov (5), Ljepava (1), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (3), A. Vukojević (4 obrane), I. Vukojević (2). Trener: Vjeko Kobešćak.

BUDVA BUDVANSKA RIVIJERA: Mandić (3 obrane), D. Dragović, M. Ivanović, Kovačević (2), Mitrović (2), N. Dragović (1), Jablan, Vukmirović, Vukičević, N. Ivanović, Dimić, Franeta, Duletić (1 obrana), Korać. Trener: Drago Pejaković.

Igrač više: Jug AO 6/4, Budva BR 1/1

Peterci: Jug AO 1/1, Budva BR -

Četvrtine: 5:2, 4:1, 6:2, 7:0.

Poredak: 1. Jug AO 9 bodova / 3 utakmice, 2. Radnički 6 bodova / 2 utakmice, 3. Jadran Carine (HN) 3 boda / 2 utakmica, 4. Solaris 3 boda / 3 utakmice, 5. Primorac 3 boda / 3 utakmice, 6. Budva BR bez boda / 3 utakmice.

Subota, 16. siječnja, 2. kolo, 10.30 sati: Jadran Carine (HN) – Radnički, 4. kolo, 17 sati: Jadran Carine (HN) – Solaris, 18.50 sati: Primorac – Budva BR, 20.40 sati: Jug AO – Radnički, nedjelja, 17. siječnja, 5. kolo: 10 sati: Budva BR - Jadran Carine (HN), 11.50 sati: Solaris – Jug AO, 13.40 sati: Radnički – Primorac.

19. travanj 2024 00:22