VaterpoloREGIONALNA LIGA |

JUG ADRIATIC OSIGURANJE OSIGURAO PRVO MJESTO U GRUŽU Tko će s hrvatskim prvakom putovati u Zagreb?

16. siječnja 2021. - 22:14

Jugaši su kolo prije kraja dubrovačke skupine dobili i Radnički iz Kragujevca, te su osigurali prvo mjesto i put na završni turnir Regionalne lige, koji će se krajem ožujka igrati u Zagrebu. Četiri utakmice - četiri pobjede hrvatskog prvaka. Zadnje kolo, koje se igra u nedjelju, 17. siječnja, odlučuje samo o drugom mjestu, i to će odlučivati posljednja utakmica turnira, ogled Radničkog iz Kragujevca i Primorca iz Kotora. Radničkom igra i neodlučan rezultat, dok Primorca trenera Sandra Sukna samo pobjeda vodi na Final four.

Jugaše na kraju čeka Solaris, koji je najugodnije iznenađenje turnira. Šibenski sastav je namučio Primorac, zatim mu je 'utekao' Radnički, ali nije Jadran Carine. Momčad Jure Marelje zaslužila je uspjeh u 4. kolu protiv prvaka Crne Gore. Potvrdila kako se dobro radi u Crnici. Pamtit će se ta utakmica po pogotku vratara 'narančastih': Marin Šparada je pogodio u prvoj četvrtini sa svog gola (3:1). Vidio je kako je na drugoj strani njegov kolega Petar Tešanović previše izašao. Na kraju utakmice vratar Jadrana je otišao u napad po izjednačenje, 17 sekundi je imao hercegnovski sastav za izboriti najmanje bod (peterci bi odlučili tko će uzeti dva boda, pobjeda vrijedi tri). Što više, u tom zadnjem napadu je Tešanović šutirao. Njegov pokušaj je završio u bloku, a nakon toga je iz svoje polovice nebranjen gol naciljao Karlo Kreković (konačnih 13:11).

I kad je već Solaris 'zamutio vodu', kad je izbacio Jadran Carine iz igre, te je aktualni prvak Crne Gore ostao bez mogućnosti da se šesti put uzastopno plasira na završni turnir, Radnički je u utakmicu protiv Juga ušao oslabljen. Odlučio je odmoriti za ogled s Primorcem nekoliko udarnih igrača. Nakon prve četvrtine bilo je 6:0 za Jug, koji je početkom druge vodio s 8:0. Radnički nije tresao mrežu domaćina u prvoj i trećoj četvrtini.

Opet je Kobešćak dao priliku svima. Izdvojit ćemo učinak Antonia Vukojevića, koji je branio posljednje dvije četvrtine. Zaustavio je 9 od 11 udaraca u okvir gola, te zaslužio pljesak.

Jug je ostvario cilj, te se već sad može okrenuti idućem vikendu kad se u RIjeci dijeli prvi domaći trofej sezone - Kup Hrvatske. Polufinala su na Kantridi u subotu, 23. siječnja (Jug AO - Jadran Split, Primorje EB - HAVK Mladost). Finale je u nedjelju, 24. siječnja.

DUBROVAČKI TURNIR REGIONALNE LIGE / SKUPINA 'B'

Rezultati, četvrtak, 14. siječnja, 1. kolo: Jug AO - Jadran Carine (HN) 12:3, Budva BR - Radnički 9:17, Primorac – Solaris 9:7, petak, 15. siječnja, 2. kolo: Solaris – Budva BR 11:9, Jug AO – Primorac 13:4, 3. kolo: Radnički – Solaris 9:8, Primorac – Jadran Carine (HN) 5:9, Budva BR - Jug AO 5:22, subota, 16. siječnja, 2. kolo: Jadran Carine (HN) – Radnički 4:7, 4. kolo: Jadran Carine (HN) – Solaris 11:13, Primorac – Budva BR 16:7, Jug AO – Radnički 17:6.

4. KOLO Jug AO – Radnički 17:6

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Stanko Ivanovski (Herceg Novi) i Božo Đurašković (Podgorica). Delegat: Marijo Brguljan (Prčanj).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (4 obrane), Obert (2), Fatović (2), Lončar (3), Kržić, Garcia (2), Tomasović (1), Merkulov (2), Papanastasiou (3), Žuvela, Benić, Obradović (1), A. Vukojević (9 obrana), I. Vukojević (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Milutinović (3 obrane), Rašović, Stanojević (1), Janković, Vasović, Krug, Tanasijević, Branković (2), Pljevančić, Miličić, Lukić (3), Panić, Todorovski (10 obrana), Radulović. Trener: Uroš Stevanović.

Igrač više: Jug AO 8/3, Radnički 5/0

Peterci: Jug AO 1/1

Četvrtine: 6:0, 5:4, 3:0, 3:2.

Poredak: 1. Jug AO 12 bodova, 2. Radnički 9 bodova, 3. Primorac Kotor 6 bodova, 4. 5. Jadran Carine (HN) 3 boda, 6. Budva BR bez boda.

Nedjelja, 17. siječnja, 5. kolo: 10 sati: Budva BR - Jadran Carine (HN), 11.50 sati: Solaris – Jug AO, 13.40 sati: Radnički – Primorac.

16. travanj 2024 15:57