TenisFLUSHING MEADOWS |

OPROŠTAJ ANE KONJUH OD US OPENA Imala je u prvom setu dvije set lopte...

30. kolovoza 2021. - 18:55

Nije uspjela Ana Konjuh nastaviti pobjednički niz na terenima Flushing Meadowsa. Nakon tri pobjede bez izgubljenog seta, kojima je prošla kvalifikacije te izborila glavni turnir, poražena je u 1. kolu US Opena od Leylah Annie Fernandez. Kanađanka, 73. tenisačica svijeta, bila je bolja sa 7:6 (3) i 6:2.

Ana je propustila dvije set lopte u desetom gemu prvog seta. Iako je imala u idućem, jedanaestom gemu, 30:0 na servis suparnice, nije uspjela doći u priliku još jednom oduzeti servis Kanađanki, kojoj ipak nije nakon toga dozvolila da osvoji četvrti gem za redom, te je tie break odlučio kome će pripasti prvi set. Fernandez je u njemu povela s 5:0, Ana je zatim osvojila iduća dva poena, ne i treći, nakon čega je spasila prvu, ali ne i drugu set loptu.

U drugom setu Fernandez je povela sa 4:0, Ana zatim dobila peti i šesti gem, imala 40:30 za doći na gem zaostatka, ali nije išlo...

Ipak, uspjehom u kvalifikacijama US Opena, posljednjeg Grand Slam turnira sezone, Ana je napravila novih 12 koraka naprijed, stigla do 76. mjesta svjetske rang liste. Vraća se sad u Europu. Prije nego je putovala u Ameriku bila je izvan TOP 100. Sa startnih pet pobjeda na početku američke turneje, sve na WTA turniru u San Joseu, stigla je iz kvalifikacija do polufinala, nakrcala se bodova, te ušla opet u odabrano društvo. Plus, na kraju tri pobjede u kvalifikacijama US Opena...

U Europi je čekaju dva turnira, Portorož i Ostrava, a potom će opet u Ameriku, Chicago, te Indian Wells.

19. travanj 2024 02:06