TenisUZRAST DO 10 GODINA |

FESTIVAL DALMATINSKOG TENISA Mia Hope Hirons (Split 1950) i Lorenzo Butigan (Dubrovnik) osvojili Uvalu Lapad

31. svibnja 2021. - 12:06

Dvadeset djevojčica i isto toliko dječaka natjecalo se dva dana na tenis terenima u Uvali Lapad za bodove. Love mališani do 10 godina nastup prvo na regionalnom Mastersu. U obzir će se uzeti četiri najbolja rezultata. Ovo je bila peta od ukupno trinaest 'dalmatinskih' stanica.

Kao i na prethodna četiri, tako i na petom, a tako će biti i dalje, prvo se igra po skupinama s po četiri natjecatelja. Pobjednici skupina potom igraju Zlatni turnir, drugoplasirani Srebrni turnir, trećeplasirani Brončani turnir, a četvrtoplasirani Zeleni turnir.

Pobjednici pete 'stanice' su Mia Hope Hirons (Split 1950) i Lorenzo Butigan (Dubrovnik), koji su dobili svih pet mečeva. Hope Hirons je u finalu svladala Polinu Car (Ragusa), a Butigan Johannesa Vilsoe (Split 1950).

Srebrne turnire su osvojili članovi Tenis kluba Ragusa, Elena Lasić i Dani Duraković (Kristija Polanda iz Raguse i Pavle Beribaka iz Dubrovnika poraženi su u četvrtfinalu, te su zauzeli peto mjesto u Srebrnom turniru, tj. ukupno deseto), pobjednici Brončanih turnira su članovi Tenis kluba Pomak, Nika Tomašić i Leon Goić (Lea Deranja i Asija Džanković, članice Dubrovnika, poražene su u polufinalu, zauzele su 13. mjesto u ukupnom poretku, Anđela Takač, također članica Dubrovnika, izgubila je u četvrtfinalu, ukupno 15. mjesto; Pero Savinović iz Dubrovnika i Petar Fiorenini iz Raguse su zaustavljeni u četvrtfinalu, 13. mjesto ukupno, a Leon Grubišić u četvrtfinalu, 15. na kraju).

Zeleni turnir osvojili su lea Pirović (Dubrovnik) i Darien Mišković (Ragusa). Pirović je u finalu dobila Ornelu Kužnin (Dubrovnik), a Mišković bio bolji od Marina Rajčevića (Župa dubrovačka).

Organizator Otvorenog prvenstva Dubrovnika bio je Tenis klub Dubrovnik.