RukometSVJETSKO PRVENSTVO |

PROBUDIO NAS IVAN ČUPIĆ Krenuo Metkovac, pokrenula se Hrvatska, a kad je Ivan Pešić digao rampu, nije bio spasa za Angolu

17. siječnja 2021. - 19:32

Protiv Japana je propustio zicer dvije minute prije kraja za vodstvo 29:28, a jedanaest sekundi prije kraja pogodio je sedmerac za izjednačenje 29:29, kojim smo spasili bod i ostavili slab dojam na startu Svjetskog prvenstva. Protiv Angole Ivan Čupić nije propustio ništa. Gađao je i pogađao. Postigao je šest pogodaka, nitko više od njega, četiri više nego protiv Japana. Na početku nastavka protiv Angole bio je odličan, te je Hrvatska 'odgurnula' od sebe Angolu, stekla osjetnu prednost te je dosta prije kraja bilo jasno kako ćemo ovaj put opravdat ulogu favorita, te ostvariti pobjedu (28:20).

Ivan Čupić foto: Ante Čizmić / CROPIX

Drugo poluvrijeme protiv Angole vratilo je osmijeh na lice naših. Protekla dva dana ga nije bilo. Prvo zbog lošeg rezultata, zatim zbog činjenice kako smo ostali bez Luke Cindrića.

Hrvatska igra svaka dva dana. Njezin termin u prvom krugu je 18 sati po našem vremenu. U utorak, 19. siječnja, suparnik je u Aleksandriji Katar. U toj utakmici našima pobjeda donosi prvo mjesto u skupini, a ako još Angola dobije Japan, tad ćemo u drugi krug Svjetskog prvenstva u Egiptu ići sa sva četiri boda. Bude li Japan uspješan – imat ćemo bod manje. Međutim, trebat će biti još bolji nego protiv Angole. Katar je lider skupine. Ima bod više od nas. On je dobio Angolu i Japan.

Ivana Pešića, našeg vratara, koji je imao sedam obrana, IHF je izabrao za igrača utakmice. Čupić je igrao 46 minuta, pogodio šest od sedam šuteva, imao jednu osvojenu loptu. Preostala dva Metkovca u redovima hrvatske reprezentacije: Mate Šunjić nije branio, dok je Ilija Brozović je u igri proveo pola sata te postigao dva pogotka, imao asistenciju, te blokirao dva šuta reprezentativaca Angole.

2. KOLO Hrvatska – Angola 28:20 (12:11)

ALEKSANDRIJA Dvorana Borg Al Arab. Bez gledatelja. Suci: Belkhiri i Hamidi (Alžir)

HRVATSKA: Pešić (7 obrana), Šunjić, Marić (4), Duvnjak, Mandić (1), Horvat (1), Kević (1), Šarac, Štrlek (2), Čupić (6), Musa, Mamić (4), Šebetić (1), Brozović (2), Mamić, Jaganjac (1), Martinović (5). Izbornik: Lino Červar.

ANGOLA: Muachissengue (7 obrana), Gouveia; Quitongo, Aguiar, Teca (3), Hebo (1), Lopes, Pasqual (1), Maneco (2), Nascimento (3), Tati (2), Chicola (1), Panzo, Pestana (2), Antonio (1), Ferreira (4). Izbornik: Jose Perreira.

Sedmerci: Hrvatska 7/5, Angola 4/1.

Isključenja: Hrvatska 12 minuta, Angola 14 minuta

18. travanj 2024 03:32