RukometEUROPSKO PRVENSTVO (Ž)

Kristina Prkačin, Tea Pijević i ostale nisu uspjela prekinuti pobjednički niz Norveške na europskim prvenstvima, koji je započet 2018. u Francuskoj

4. studenog 2022. - 23:20

1. KOLO

Hrvatska - Norveška 23:32

LJUBLJANA Arena Stožice. Gledatelja 1.179. Sutkinje: Marina Dupli i Olena Pobedrina (Ukrajina).

HRVATSKA: Kapitanović (4 obrane), Pijević (4 obrane) - S. Posavec (4), P. Posavec (3), Debelić (3), Blažević (3), D. Kalaus (3), Ježić (2), Japundža (3), Krsnik (1), Prkačin (1), L. Kalaus, Burić, Šimara, Barišić, Petika. Izbornik: Nenad Šoštarić.

NORVEŠKA: Lunde (6 obrana), Solberg (4 obrane) - Mork (8), Ingstad (5), Reistad (7), Oftedal (3), Aardahl (1), Skogrand (1), Breistol (4), Naes Andersen (1), Wollik (2), Arntzen, Novak, Hovden, Rushfeldt Deila, Hogseth. Izbornik: Torir Hergeirsson.

Porazom su naše rukometašice počele nastup na Europskom prvenstvu. Norveška je bila bolja s devet razlike. U 2. kolu skupine naše u nedjelju, 6. studenog, od 18 sati igraju protiv Mađarske, a u utorak, 8. studenog, također od 18 sati, protiv Švicarske. Tri najbolje reprezentacije skupine idu u drugi krug, te prenose međusobne rezultate.

Ogled Hrvatske i Norveške na startu 15. Europskog prvenstva rukometašica bio je ogled brončane reprezentacije s prethodnog prvenstva, našima je to najveći uspjeh, prva medalja na jednom velikom natjecanju, te braniteljica naslova, koje su ujedno aktualne svjetske prvakinje i olimpijske doprvakinje.

Norveškoj je protiv nas stigla do svoje trinaeste pobjeda za redom na europskim prvenstvima (s četiri je zaključila EP 2018. u Francuskoj gdje je bila peta, te dobila svih osam utakmica u Danskoj 2020. godine).

Oslabljena Hrvatska bez nekoliko jako važnih igračica otvorila je susret s osmorostrukim europskim prvakinjama u sljedećem sastavu: na vratima je bila Ivana Kapitanović, na krilima Lara Burić desno, Paula Posevec lijevo. Crtu je držala Ana Debelić, a na vanjskim pozicijama zaigrale su Kristina Prkačin, Valentina Blažević i Dora Krsnik. Izbornik je radio samo jednu promjenu, u obrani Katarina Ježić, a u napadu Valentina Blažević.

Ana Dabelić, Vilde Mortensen Ingstad i Kristina Prkačin u ogledu Hrvatske i Norveške u Ljubljani na startu EP-a

Sasa Pahic Szabo/Kolektiff

Hrvatska je nastavak utakmice otvorila 3:1, te izjednačila rezultat na 17:17, ali je nakon toga napravila nekoliko tehničkih pogrešaka. Norveška je to kaznila, stekla osjetnu prednost... Na kraju Hrvatska deset minuta bez pogotka, te je poraz uvjerljiv.

Dvije hrvatske reprezentativke iz najjužnije županije: Tea Pijević iz Stabline pokraj Ploča proivela je 20 minuta među vratnicama, zaustavila 4 od 15 šuteva Norveške, Kristina Prkačin je igrala 42 minute, postigla jedan pogodak iz pet šuteva.

Mađarska je u prvoj utakmici naše skupine dobila Švicarsku s 33:28.

23. travanj 2024 20:31