OstaloSTOLNI TENIS

Što ti je sport, na kraju osmi, bez pobjede, i to tri puta u četiri meča padneš zbog loptice, dvije, te se ne možeš oteti dojmu kako si mogao igrati čak finale!

19. ožujka 2023. - 12:55

Zaključili su ‘Pituri’ još jednu europsku sezonu. Pamtit će je po nastupu u završnici Europe Trophyja, na Grand finalu. Šteta, što je neće pamtiti barem po jednoj pobjedi i na završnom turniru najboljih osam trećeg (po kvaliteti, novog) europskog klupskog natjecanja, a kad se odvrti film što se događalo u Pireju, tri puta loptica, dvije, te se ne možeš oteti dojmu kako su mogli igrati čak i (polu)finale...

Međutim, i to je sport. Na kraju osmi. I na kraju, u utakmici za sedmo mjesto, poraz nakon maratona - 3:2 od Radničkog iz Beočina, predstavnika Srbije, a to isto se dogodilo i u 2. kolu natjecanja u skupini od DT Hueschtert Folschta, predstavnika Luksemburga.

Protiv Radničkog Filip Ćipin je u prvom meču nakon 0:2 u setovima izjednačio na 2:2, ali u petom, odlučujućem 6:4 za Bojana Crepulju. Zatim je kapetan ‘Pitura’, Miho Simović, izjednačio na 1:1. Dobio je Marka Petkova s 3:1 (12:10, 6:11, 11:4 i 12:10). Treći meč je bio Tomislav Japec – Jovan Jockov. Maraton prvog seta otišao je na stranu igrača Radničkog (15:17), koji je dobio i drugi set (11:6). Potom Japec odličan (11:3), ali ništa od preokreta. Jockov je dobio četvrti set s 11:5, te donio svojoj momčadi vodstvo 2:1. Nakon toga Ćipin – Petkov čistih 3:0, ali nakon velike borbe (11:7, 11:8, 11:8), i zatim meč odluke, tko će biti sedmi, a tko osmi, tko će se oprostiti s pobjedom, Libertas Marinkolor ili Radnički? Reketi su bili u rukama Simovića i Crepulje – nije ptišlo u pet setova, ali je trajalo - 1:3 (9:11, 5:11, 11:6 i 11:13).

Na kraju KS Gobal Pharma Orlicz 1924 Suchedniow iz Poljske, koji je u skupini dobio ‘Piture’ s 3:1, u meču u kojem je Filip Ćipin imao vodstvo 2:0 u setovima u borbi za poravnati na 2:2, izbori finale. Nadigra belgijski Logis Auderghem TT, pobjednika skupine ‘B’ sa čistih 3:0. U finalu je i Olympiacos S.F.P., domaćin i prvi favorit natjecanja, koji je s čistih 3:0 dobio u polufinalu austrijski UTTC Stockerau, koji je bio drugi u skupini ‘B’.