OstaloBOĆANJE

Prvo Torcida Osojnik, a na kraju Metković nisu uspjeli spriječiti slavlje Istre Poreč, u skupini sin dobio oca, a skupa su 2018. osvojili ‘kantu‘

16. listopada 2023. - 11:01
Boćarski klub Torcida Osojnik na završnici Kupa Hrvatske u Vukovaru. Drugi put u svojoj povijesti, koja se piše od 2003. godine, Torcida Osojnik je izborila završnicu kupa

Istra Poreč je osvojila Kup Hrvatske u boćanju, i to je u četvrtfinalu zaustavila Torcidu Osojnik, a u finalu Metković, koji je polufinale izborio pobjedom protiv Zrinjevca, a finale uspjehom protiv Bistona.

Prethodno u skupinama, prvoj, Torcida Osojnik je prošla dalje s Bistonom svladavši Sokol Orbico i Krenovac, dok je u trećoj Metković s Pulom izborio četvrtfinale zaustavivši Pazin i Dubravu.

Završnica Kupa Hrvatske, koja je okupila 16 najboljih, odigrana je u Vukovaru. Nastupilo je osam klubovi najvećeg ranga, Superligša, među kojima je i Metković, te pobjednici županijskih kupova, a Torcida Osojnik je bila najbolja u Dubrovačko-neretvanskoj županiji (nije igrao Metković).

Zanimljivo je bilo u prvoj skupini ogled Torcide Osojnik i Bistona budući za pobjednika županijskog kupa, člana trećeg ranga igra Srećko Bajo, a za Superligaša njegov sin Maro Bajo, koji je bio bolji s klubom ispod Biokova sa 7:1.

Njih dvoje su, što je zanimljivo, igrajući za Komolac 2018. godine osvojili Kup Hrvatske, a to je i dalje jedini trijumf jednog kluba iz Dubrovačko-neretvanske županije. Tom uspjehu su uz njih dvojicu igrom u finalu doprinijeli još Ante Farčić, Niko Sukno i Andro MIljević, a finale, koje je odigrano Pod Rašicom, pamti se jer su u njemu dobili 9:0 super jaki Zrinjevac s reprezentativcima, osvajačima medalja na najvećim natjecanjima, Perom Ćubelom, Jurom Maglićem, Tomislavom Kolobarićem...

23. svibanj 2024 03:59