OstaloNASTAVILI NIZ

Prvaci se probudili na vrijeme jutro nakon velikog uspjeha, Čipin krenuo nakon 0:2, Simović nakon 0:1, i protiv Pule su pokazali zašto su na tronu!

14. travnja 2024. - 15:19

Tomislav Japec je skočio na stol od sreće u subotu, u 19 sati i 17 minuta. Kako i neće kad je on zaključio derbi kola, pobjedu Libertas Marinkolora protiv GSTK Zagreb u prvom nastupu ovog vikenda. Tom pobjedom dubrovački klub je osigurao četvrti naslov prvaka Hrvatske u nizu, a peti ukupno.

Danas je dubrovački klub nastavio svoj pobjednički niz. Osamnaesta utakmica, osamnaesta pobjeda. Dva kola su do kraja, još jedan vikend. Cilj je ostvaren, ali prvenstvo još nije završeno.

Filip Čipin je bio prvi od igrača novog/starog prvaka u akciji protiv Pule ove nedjelje u Gospinom polju. On i Aleks Krstevski počeli su meč u 11 sati. Gubio je najuspješniji ‘Pitur‘ ove sezone 0:2 uz setovima, Krstevski je u četvrtom setu imao meč loptu, ali još jednom je Fićo, kako ga od milja zovu, potvrdio klasu. Preokret u četvrtom setu za 2:2, a u petom je opet bio tako sjajan.

Libertas Marinkolor - Pula 3:0 (Pula u trenutku kad je Krstevski propustio meč loptu protiv Čipina u četvrtom setu)

Tonči Vlašić/

Zatim je kapetan Miho Simović krenuo u akciju. Dorian Kuzmić nije iskoristio prvih, koliko set lopti? Vodio je 10:7, imao je gost 11:10, 12:11 i 13:12. Potom je Simović propustio set loptu, novu reket Pule nije. Ali, opet ista priča. I zato je Libertas Marinkolor tu gdje jest, na tronu. Pula više nije osvojila ni set. Nakon što je Simović s 3:1 u setovima donio domaćinu 2:0, Luka Martinek je predao Tomislavu Japecu.

Libertas Marinkolor – Pula 3:0

Filip Čipin – Aleks Krstevski 3:2 (7:11, 9:11, 11:6, 12:10, 11:3), Miho Simović – Dorian Kuzmić 3:1 (14:16, 11:6, 11:8, 11:6), Tomislav Japec – Luka Martinek 3:0 (bez igre).

Pula je prošle sezone uništila snove Pitura o duploj kruni. Izbacila ih je u svom domu, u četvrtfinalu Kupa. Ove sezone Libertas Marinkolor je obranio naslov prvaka, uskoro ga čeka Final four Kupa u Zagrebu (Marathon je suparnik u polufinalu, u drugom igraju STK Zagreb i GSTK Zagreb). Ukupno Čipina, Simovića i Japeca čekaju četiri ispita do velikog odmora. U prvenstvu StaRR u Varaždinu, a dan poslije su gosti Velike Gorice.

- Želimo dobiti sve četiri do kraja sezone. Neće biti lako, ali potrudit ćemo se – jasni su ‘Pituri‘, novi stari prvaci Hrvatske, koji su se u Kupu Hrvatske, koji su osvajali tri puta (zadnji put 2020. godine), uključili u četvrtfinalu. U oba natjecanja samo pobjede – dobili su svih 19 utakmica!

Polufinala Kupa Hrvatske igraju se 23. travnja, dan poslije prvo utakmica za treće mjesto, a zatim finale. Zadnji krug prvenstva je 27. i 28. travnja.

Libertas Marinkolor - Pula 3:0

29. travanj 2024 19:03