OstaloRADNI PONEDJELJAK |

DUBROVČANI IGRALI PROTIV BIVŠIH KLUBOVA Dario vodio kod kuće, Aganović gubio u gostima, na kraju obojica odigrala 1:1 i osvojila bod

21. prosinca 2020. - 22:01
Dan nakon što je košarkaš Ante Tomić u dresu Joventuta igrao protiv Barcelone, kluba za čiji je dres nosio proteklih osam sezona, u kojem je osvojio 12 trofeja i postavio brojne (klupske) rekorde, te bio kapetan posljednje dvije sezone, još su dvojica Dubrovčana zaigrala protiv klubova s kojima su ostvarili svoje najveće uspjehe u karijeri: malonogometaš Dario Marinović u dresu Jimbee Cartagene protiv ElPozo Murcie, kluba s kojim je u Španjolskoj osvojio tri trofeja, te nogometaš Adnan Aganović u dresu Sepsija protiv FCSB-a, kluba koji je nasljednik slavne Steaue, a s kojom je osvojio svoj jedni trofej u karijeri.

Tomić, podsjetnik, nije uspio iznenaditi Barcelonu u Blaugrani (poraz 88:74 u utakmici 15. kola španjolskog prvenstva), ali jest Aganović, koji je u Bukureštu kod FCSB-a, u utakmici 15. kola rumunjskog prvenstva, osvojio bod odigravši 1:1 (FCSB je lider prvenstva s 34 boda, a Sepsi je jesen zaključio na četvrtom mjestu s 27 bodova, domaćin je u derbiju posljednjeg kola jesenskog dijela vodio s 1:0 od 30. minute, a Sepsi je izjednačio sedam minuta poslije, Aganović je igrao do 78. minute), dok je Marinović u 15. kolu španjolskog malonogometnog prvenstva odigrao također 1:1, ali kod kuće protiv El Pozo Murcie. Jimbee Cartagena je vodila od 2. minute s 1:0. ElPozo Murcia je izjednačila u 26. minuti. Marinović je mogao sedmom uzastopnom prvenstvenom pobjedom preuzeti već sad vodstvo u najjačoj ligi svijeta, ali ovako, i dalje je Palma Futsal lider s 28 bodova. Jimbee Cartagena je druga s bodom manje, ali je odigrao utakmicu manje od Palme Futsal. Na trećem mjestu je Levante s 25 bodova iz 12 utakmica, Movistar Inter na četvrtom s 22 boda iz 11 utakmica, a ElPozo Murcia je i dalje peta, ali sad s 20 bodova iz 13 utakmica...

Dario Marinović, Dubrovčanin u dresu Jimbee Cartagene, španjolskog prvoligaša

Marinović i ekipa će još jednom na teren u ovoj godini. Gosti su u zaostaloj utakmici 8. kola Movistar Intera (29. prosinca).

Tomić će u akciju ove gdoine još dva puta, i to oba puta kod kuće – 23. prosinca protiv Murcie, te 27. prosinca protiv San Pablo Burgosa. Joventut je peti u španjolskom prvenstvu s 9 pobjeda i 5 poraza, vodi Real Madrid sa 14/0, Tenerife su druge s 12/2, Barcelona treća s 12/3, a četvrta Baskonia s 11/4...

19. travanj 2024 01:01