Hrvatska tri koraka bliže Njemačkoj. Bili smo moćni! ‘Vatreni‘ su na Rujevici bili za Pet(ković)!

8. rujna 2023. - 22:39

Hrvatska - Latvija 5:0

RIJEKA Stadion Rujevica. Gledatelja 8.152.

Strijelci: 1:0 Petković (3), 2:0 Ivanušec (13), 3:0 Petković (44), 4:0 Kramarić (68), 5:0 Pašalić (78)

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol (od 46. Vida), Sosa (od 67. Barišić) - Brozović (od 60. Vlašić), Modrić (od 60. Pašalić) - Kramarić, Ivanušec, Perišić - Petković (od 67. Musa).

LATVIJA: Purinš – Savalniks (od 56. Krollis), Černomordijs, Dubra, Sorokins – Jaunzems, Emsis, Tobers, Ciganiks – Uldrikis, Ikaunieks (od 77. Daskevics).

Peta utakmica protiv Latvije, i peta pobjeda naših. Pogodak razlika u tih pet - 15:1. Peti ogled je bio baš za pet - 5:0, te su ‘Vatreni‘ u skupini kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine u Njemačkoj bez poraza, sa 7 bodova od 9 mogućih, u tri utakmice. Nakon remija protiv Walesa na Poljudu, 1:1, pobjeda 2:0 u Bursi kod Turske, a sad lijepa, sigurna, uvjerljiva pobjeda u drugom domaćem ispitu, u Rijeci, na Rujevici, očekivana protiv reprezentacije, koja je daleko, daleko od vrha - 134. na FIFA rang listi...

Nekoliko majstorija je obilježilo ogled: Bruno Petković je bio dvostruki strijelac. Kako je samo pogodio iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara već u 3. minuti. Potom na pravom mjestu u završnici prvog poluvremena kad je nakon asistencije Ivana Perišića potpisao vodstvo 3:0. Njegov deseti pogodak za reprezentaciju. Perišić je ‘zakuhao‘ i za 2:0 kad je spretan bio Luka Ivanušec...

- Sigurno je lakše kad postigneš rani pogodak. Imali smo odličan pristup, te se vidjela razlika u kvaliteti - istaknuo je Petković.