NogometDJEČACI DO 10 GODINA |

ŠKOLA NOGOMETA DU TALENT OSVOJILA JOŠ JEDNU ŽUPANIJSKU LIGU Dobili sve utakmice, postigli u 22 utakmice čak 152 pogodak, a primili samo 11...

14. lipnja 2021. - 11:42

Škola nogometa DU Talent, koja je bila bez greške u skupini Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle, to isto je ponovila i na završnom turniru Prve županijske lige za uzrast do 10 godina. Dobila je svih dvadeset utakmica u skupini, a na kraju polufinale i finale, postigla u dvadeset i dvije utakmice čak 152, a primila samo 11 pogodaka.

Finale je izborila 4:0 pobjedom protiv Neretvanca, koji je bio drugi u skupini Dolina Neretve, a u finalu je treći put ove sezone svladala Nogometnu akademiju Konavle, koja je bila druga u skupini Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle, a koja je finale izborila uspjehom protiv Neretve, pobjednika skupine Dolina Neretve. Završni turnir odigran je na terenu u Gospinom polju.

DU Talent ima i najboljeg strijelca lige - Maroje Koprivica je postigao 35 pogodaka u skupini, dva u polufinalu, te jedan u finalu. Prvi pratitelj mu je bio suigrač Denis Bešović, koji je u skupini postigao 23 pogotka, jedan u polufinalu, te jedan u finalu.

Pokale i medalje najuspješnijim sastavima uručili su Ile Topuzović, član Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza, zatim profesor Jozo Bebić, instruktor Hrvatskog nogometnog saveza za područje Dubrovačko-neretvanske županije, te povjerenik natjecanja Miho Arbulić, dok je najboljeg strijelca, Maroja Koprivicu, nagradio Kristijan Lovrić, nogometaš prvoligaša Gorice, jedan od najboljih napadača HNL-a, koji je debi za hrvatsku reprezentaciju imao ove godine u kvalifikacijama za SP.

Škola nogometna DU Talent bila je najbolja i u Županijskoj ligi u uzrastu do 8 godina.

POLUFINALA Škola nogometa DU Talent - Neretvanac 4:0 (Denis Bešović u 14., Maroje Koprivica u 32. i 36., te Vlaho Matić u 49. minuti), Nogometna akademija Konavle - Neretva 3:2 (Vlaho Drobac u 7., Ivan Matić u 28. i Eugen Njirić u 39. minuti / Luka Ilić u 29. i Leon Palinić u 32. minuti), UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO Neretvanac - Neretva 4:7 (Petar Bubalo u 2. i 7., te Luka Ajduk u 33. i 38. minuti / Mario Erjauc u 12., 15. i 24., Niko Matić u 17., Maro Noa Vidojević u 21. i 43., te Leon Palinić u 38. minuti), FINALE Škola nogometa DU Talent - Nogometna akademija Konavle 2:0 (Denis Bešović u 23. i Maroje Koprivica u 36. minuti).

Nogometna akademija Konavle - Nogometni klub Neretva 3:2