NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Promjena na vrhu, 14 pogodaka u tri utakmice na Uskršnji ponedjeljak, Enkel doma pet od šest!

1. travnja 2024. - 18:31

12. KOLO

Subota, 30. ožujka, Kuna: Rat - Faraon 2:3, ponedjeljak, 1. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – NA Libertas 4:0, Potomje: Grk – Ponikve 5:2, Popovići: Enkel – Putniković 2:1, srijeda, 3. travnja, Ston, 13.45 sati: SOŠK 1919. – Omladinac.

Vrh je preuzeo Hajduk 1932., ali Omladinac, koji ga je držao i koji sad ima dva boda manje, ima utakmicu manje, a njih dvojica još imaju odigrati na Lastovu međusobno. To je zaostatak još iz prvog dijela sezone. Omladinac će utakmicu ovog 12. kola odigrati u srijedu u Stonu protiv posljednjeg SOŠK-a 1919., a Hajduk 1932. je na Uskršnji ponedjeljak kod kuće dobio s 4:0 Nogometnu akademiju Libertas.

Nije bilo pogodaka na Moćnom lazu do 52. minute, a onda je krenulo domaćina. Boris Tulić je bio strijelac za 1:0 vodstvo Hajduka 1932., Marin Šeparović je poduplao prednost u 66. minuti, Ivan Maričić realizirao kazneni udarac u 83. minuti, a Tulić svojim drugim pogotkom, koji je postigao u 85. minuti, zaključio rezultat.

Sedam pogodaka je viđeno u Potomju u ogledu Grka i Ponikava, te nerealiziran kazneni udarac gostiju, koji su poveli u 11. minuti preko Daria Androvića. Domaćin je odmah izjednačio. U 12. minuti strijelac za 1:1 bio je Ante Mihaljević, koji je u 29. minuti pogodio za 2:1 vodstvo Grka. U 33. minuti kazneni udarac za Ponikve, ali rezultat se nije promijenio, a u 38. minuti novi pogodak u mreži gostiju, i to je strijelac bio Marko Utovac, koji je u 50. minuti pogodio za 4:1, te u 57. minuti iz kaznenog udarca za konačnih 5:2.

Između drugog i trećeg pogotka Utovca – Hrvoje Franković je u 55. minuti postigao drugi pogodak za Ponikve.

Lokvice su dom Nogometnog kluba Enkel u Popovićima

Tonči Vlašić/

U Popovićima nova pobjeda Enkela, peta u šestoj utakmici kod kuće (samo su Ponikve odnijele bodove s Lokvica ove sezone, u Popovićima je između ostalog poražen i Omladinac, a iduće kolo mu dolazi Hajduk 1932.). Lukša Drobac je u 57. minuti bio strijelac za 1:0 Enkela protiv Putnikovića, koji su izjednačili u 67. minuti (Josip Jeić), a pobjedu domaćinu donio je Ivan Petrušić u 81. minuti.

Hajduk 1932. je dobio svih šest kod kuće, Omladinac svih pet, nakon Enkela četvrto mjesto po uspješnosti kod kuće dijele Ponikve i Grk s po četiri pobjede, jednim neodlučenim rezultatom i jednim porazom... Faraon i Rat su najuspješniji gosti (četiri pobjede i dva poraza), Omladinac je treći s tri pobjede, jednim neodlučenium reltatom i jednim porazom, i to u Popovićima...