NogometMLAĐI UZRASTI |

POZNATI SVI FINALISTI ŽUPANIJSKOG KUPA Kod pionira Neretva i Župa dubrovačka za ‘kantu‘, a u preostala dva finala Opuzenci i Dubrovčani

15. rujna 2021. - 18:33

Neretva i Župa dubrovačka će igrati u finalu Županijskog kupa za pionire, dječaci do 14 godina. Neretva je kod kuće dobila Neretvanac s 3:0, dok je Župa dubrovačka kod kuće svladala Nogometnu akademiju Libertas. Penali su odlučili u Čibači, a uspješnija je bila Župa dubrovačka od Nogometne akademije Libertas, koja je vodila od 18. minute pogotkom Kenana Podojaka. Domaćin je izjednačio na 1:1 deset minute prije kraja, Marino Mihočević je poravnao u 60. minuti.

U prvoj seriji penala bez pogotka, nisu uspjeli ni Alem Vukotić, ni Tomislav Baseli. Potom u iduće tri serije bez promašaja s obje strane (Mihael Raguž, Ivan Bogut i Dorian Rozić za Župu, a za NA Libertas Leon Papac, Jakov Rešetina i Anton Bajn). Zadnja, peta serija je odlučila, a u njoj za NA Libertas nije pogodio Roko Majdandžić, a za Župu jest Marino Mihočević.

Pioniri (U14) Nogometne akademije Libertas s trenerom Emanuelom Mijovićem
Tonči Vlašić

Polufinale Županijskog kupa pionira: Župa dubrovačka - NA Libertas 1:1/penali 4:3

U Metkoviću Neretva je protiv Neretvanca slavila pogocima Vita Bebića u 18., Ante Vidovića u 56., te Pavle Šarca u 62. minuti.

Neretvanac je drugi finalist Županijskog kupa za juniore. Dobio je kod kuće Jadran Luka Ploče sa 4:0. Lovre Kešina je pogodio prvi u 45. minuti, a u drugom poluvremenu sva tri pogotka potpisao je za domaćina Mario Tutavac, koji je pogađao u 52., 54. i 79. minuti. Tako je GOŠK Dubrovnik 1919. doznao suparnika u finalu. Podsjetnik, GOŠK Dubrovnik 1919. je prošlog tjedna s 2:0 svladao u polufinalu Župu dubrovačku. Prošli tjedan smo doznali i oba finalista Županijskog kupa za kadete, a i u njemu će igrati, kao i u finalu juniora, GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretvanac.

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su u polufinalu sa 4:1 svladali vršnjake NA Libertas, a Neretvanac je u drugom polufinalu dobio Jadran Luka Ploče boljim izvođenjem penala.

Ove godine sva tri finala trebala bi se odigrati na području Doline Neretve.

23. travanj 2024 01:19