NogometTREĆA HL - JUG |

PLOČANI VOD(IC)E, POSTIGLI ČAK SEDAM POGODAKA Na Lapadu GOŠK Dubrovnik 1919. stigao do prvih pogodaka i prve pobjede kod kuće

18. rujna 2021. - 18:41

Jadran Luka Ploče ne zna za poraz, a u pet kola je ostvario četiri pobjede, i to je četvrtu okrunio sa čak sedam pogotka u mreži Vodica, koje su vodile u Pločama (Tomislav Pandža u 10. minuti), ali je sve vrlo brzo došlo na svoje. Marko Musulin je bio sjajan, četiri njegova pogotka (16., 32., 66. i 88.), dok su po jednom pogađali Ivor Krešić (17. minuta), Abel Kalfić (82. minuta iz kaznenog udarca) i Martin Musulin (90. minuta). Opet pjesma u svlačionici 'plavih' s ušća Neretve, te pljesak i čestitke. Bravo za sastav trenera Marina Oršulića.  Drugi pogodak za Vodice postigao je legendarni Mehmed Alispahić u 81. minuti.

Na lapadskom travnjaku ogledali su se GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretva. Slavio je domaćin pogocima Antonia Smrdelja i Marina Sršena. Smrdelj je zatresao mrežu Petra Kozine na početku nastavka, u 48. minuti, bio je to prvi pogodak GOŠK Dubrovnik 1919. na domaćem terenu ove sezone, a Sršen je mrežu Neretve pogodio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Neretva je u prvom poluvremenu bila bliža vodstvu, pamtit će pogotovo 32. minuta. Nakon primljenog pogotka je pritiskala, međutim, sastavu trenera Frane Lojića je ovo bila baš treća sreća. Naime, u prve dvije utakmice kod kuće bez pogotka u mreži gostiju.

Uglavnom, zanimljiv je bio županijski ogled. Oba sastava više nego dobra. Spretniji i sretniji domaćin.

Mario Marić (Neretva) i Baldo Cicijelj (GOŠK Dubrovnik 1919., tu je od domaćih i Hugo Pohe Topka Anseani)
Tonči Vlašić

SEMAFOR 5. KOLA

Petak, 17. rujna, Biograd: Primorac (BNM) – Zagora 3:2, subota, 18. rujna, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva 2:0, Otok: OSK – Hrvace 1:1, Ploče: Jadran Luka Ploče – Vodice 7:2, Klis: Uskok – Sloga (igraju kasnije), Zadar: Zadar – Hrvatski vitez 0:1, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split 0:1, Sinj: Junak – HRNK Zmaj (M) 3:1, nedjelja, 19. rujna, Baška Voda: Urania – Neretvanac.

POGLEDAJTE TABLICU

1. Jadran Luka Ploče 13 bodova (13:4), 2. Hrvatski vitez 12 bodova (6:2), 3. Junak 9 bodova (8:6), 4. Sloga (utakmica manje) 8 bodova (6:3), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 8 bodova (5:3), 6. Neretva 7 bodova (9:8), 7. Primorac (BNM) 7 bodova (12:10), 8. Uskok (utakmica manje) 7 bodova (6:4), 9. Hrvace 7 bodova (7:5), 10. Zagora 6 bodova (6:6), 11. Neretvanac (utakmica manje) 5 bodova (6:5), 12. Kamen 5 bodova (4:4), 13. Zadar 5 bodova (4:5), 14. HRNK Zmaj (M) 4 boda (3:7), 15. OSK 4 boda (6:7), 16. RNK Split 5 bodova (7:10), 17. Vodice 2 boda (4:17), 18. Urania (utakmica manje) 1 bod (3:9).

6. KOLO

Subota, 25. rujna, Metković: Neretva – Neretvanac, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Urania, Split: RNK Split – Junak, Posedarje: Hrvatski vitez – Kamen, Vodice: Vodice – Uskok, Hrvace: Hrvace – Jadran LP, Unešić: Zagora – OSK, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac (BNM), nedjelja, 26. rujna, Mravince: Sloga – Zadar. Početak u 16 sati.