NogometTREĆA HL - JUG |

PLJUŠTALO NA SVE STRANE U DOLINI NERETVE Kiša golova u županijskim ogledima, Pločani i dalje neporaženi, slavio i Neretvanac

14. listopada 2020. - 17:12
Sunce na početku, kiša za vrijeme utakmice, i na kraju opet sunce, a po takvim vremenskim uvjetima u Dolini Neretve odigrane su zaostale utakmice u Metkoviću (Neretva - Jadran Luka Ploče), te u Opuzenu (Neretvanac - BŠK Zmaj) u kojima je bila 'kiša golova'. Šest Iza vage, a jedan više - sedam - na Podvornici. U Metkoviću je slavio gost, a u Opuzenu domaćin. Za slavlje su i jedni (Jadran Luka Ploče) i drugi (Neretvanac) po četiri puta tresli mrežu suparnika.

Jadran Luka Ploče je bez poraza u devet utakmica, a dvije trećine utakmica je dobio. Neretvanac je stigao do pete pobjede, treće kod kuće.

Neretva je Iza Vage povela protiv pločanskog saveza pogotkom Nikole Rodina već u 2. minuti. Nakon toga dva puta za Jadran Luka Ploče Abel Kalfić, i to u 9. i 38. minuti, ali dvije minute nakon vodećeg pogotka gostiju, Mile Pehar je izjednačio na 2:2 iz kaznenog udarca. Početkom nastavka, u 50. minuti, pogodio je za Jadran Luka Ploče Dino Primorac, koji je na poluvremenu ušao u igru, a za konačnih Neretva - Jadran Luka Ploče 2:4 strijelac je bio Marko Musulin u 88. minuti.

U Opuzenu Mario Popić je doveo Neretvanac u vodstvo u 40. minuti. Preostalih šest pogodaka postignuto je u nastavku. Popić je zaključio utakmicu pogotkom u 87. minuti za konačnih 4:3, i to je pogodio iz slobodnog udarca, iskosa s 21, 22 metra. Prekrasan pogodak!

Do tog poteza za prste polizat, 'jurili' su se domaći 'plavi' i blatski 'crveni'. Ivano Čepo je izjednačio na 1:1 u 58. minuti. Domagoj Marušić pogodio za 2:1 u 65. minuti. Jakov Marinović izjednačio u 72. minuti, a minutu poslije Domagoj Marušić bio strijelac za 3:2. Samo tri minute poslije izjednačio je po treći put BŠK Zmaj, i to je pogodio Nemanja Šešlija iz kaznenog udarca. Potom u 85. minuti penal za domaćina, ali Neretvanac nije pogodio. Domagoj Marušić je propustio ostvariti hat trick.

Neretvanac je u udarnih jedanaest imao sedam mlađih igrača.

Treća HNL - jug, 3. kolo, Opuzen: Neretvanac - BŠK Zmaj 4:3 foto: Tonči Vlašić

ODRAĐENI ZAOSTATCI
Metković:
Neretva - Jadran Luka Ploče 2:4, Opuzen: Neretvanac - BŠK Zmaj 4:3, Baška Voda: Urania - Vodice 2:1, Otok: OSK - Sloga 0:0.

POGLEDAJTE TABLICU!
1. Jadran Luka Ploče 21 bod / 9 utakmica (22:6),
2. Zagora 19 bodova / 8 utakmica (16:11), 3. Hrvace 16 bodova / 8 utakmica (13:7), 4. Neretvanac 16 bodova / 8 utakmica (16:11), 5. Uskok 14 bodova / 9 utakmica (11:8), 6. RNK Split 14 bodova / 9 utakmica (15:14), 7. RNK Zmaj (M) 13 bodova / 8 utakmica (11:11), 8. BŠK Zmaj 11 bodova / 9 utakmica (18:17), 9. Kamen 11 bodova / 9 utakmica (15:16), 10. Primorac (BNM) 10 bodova / 8 utakmica (11:9), 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 10 bodova / 8 utakmica (11:12), 12. Neretva 10 bodova / 8 utakmica (12:16), 13. OSK 10 bodova / 9 utakmica (14:18), 14. Urania 9 bodova / 8 utakmica (11:15), 15. Hrvatski vitez Posedarje 8 bodova / 9 utakmica (9:16), 16. Vodice 6 bodova / 9 utakmica (8:17), 17. Sloga 3 boda / 9 utakmica (3:12).