NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ODLUKA PALA U ZADNJIH 90 MINUTA SEZONE Festa na Štruvinu: prvak 2020./21. ONK Metković!

12. lipnja 2021. - 20:13

ONK Metković je dobio Župu dubrovačku sa 4:1 na svom terenu, te je osvojio naslov prvaka Prve županijske lige, i to prvi put u povijesti.

Dragan Brečić je u 18. minuti prvi zatresao mrežu Župe dubrovačke, zatim je u 44. minuti pogodio Ivan Šutalo, a u nastavku Josip Mioč dva puta, za 3:0 u 46., a za 4:0 u 70. minuti. Stanislav Vasilj je ublažio poraz, i to je realizirao kazneni udarac. Njegov 17. pogodak.

U Orebiću Croatija je bila za pet. Međutim, momčad trenera Frane Lojića nije nakon pobjede 5:0 dočekala da Župa dubrovačka ostane neporažena u Metkoviću, te je ostala druga. Vrlo brzo je bilo jasno kako će uzeti sva tri boda na Trstenici. Luka Curić je pogodio u 12., a Tin Vidak u 14. minuti. U 28. minuti strijelac je bio Pero Ševo, a u 56. minuti za 4:0 Vlaho Grbešić. U 80. minuti drugi pogodak Vidaka, te je i on, kao i Vasilj, sezonu zaključio sa 17 pogodaka. Tako su Vidak i Vasilj podijelili laskavi naslov.

Najviše pogodaka viđeno je u Krvavcu gdje je Maestral dobio Gusara sa 4:2. Dva puta je Gusar uspio anulirati prednost domaćina (Mario Zovko je u 15. minuti doveo Maestral u vodstvo, na 1:1 izjednačio je Dane Dominiković u 28. minuti, a u 38. minuti domaći su poveli s 2:1 pogotkom Nedjeljka Kešine, a na 2:2 je izjednačio u 59. minuti Ivan Popović). Andrija Bebić je u 70. minuti postigao treći pogodak za Maestral, a u 89. minuti Kešina svoj drugi, a četvrti 'narančastih', koji su ostvarili sedmu pobjedu.

Četiri pogotka postigao je i Konavljanin, i to kod kuće protiv Žrnova, koji nije uspio niti jednom prevariti Tomija Saltarića na vratima domaćih. Robert Grbavac je potpisao u 6. i 12. minuti vodstvo 2:0. Pero Opušić je u 22. bio strijelac za 3:0, a Marin Mataga zaključio priču upisavši se u strijelce u 86. minuti.

U preostale dvije utakmice domaćin jedan pogodak, a gost niti jedan. Jurica Ivanković je u 28. minuti pogodio za pobjedu Slavena protiv Jadrana iz Smokvice, koji je u 89. minuti ostao s desetoricom. Vratar Ante Vukorepa napravio prekršaj izvan svog kaznenog prostora spriječivši novi pogodak domaćina. Pobjedu Hajduku 1932. donio je Petar Bikić pogotkom u 43. minuti utakmice protiv Sokola. Momčad iz Vela Luke, bilo je jasno i prije zadnjeg kola, sezonu je zaključila na posljednjem mjestu.

Slavlje u Metkoviću - ONK Metković prvak Prve ŽNL u sezoni 2020./21.
Tonči Vlašić

REZULTATI Posljednje, 22. kolo

Subota, 12. lipnja, Metković: ONK Metković - Župa dubrovačka 4:1, Orebić: Orebić – Croatia 0:5, Krvavac: Maestral - Gusar 4:2, Vela Luka: Hajduk 1932. - Sokol 1:0, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 4:0, Gruda: Slaven - Jadran Smokvica 1:0,

POREDAK

1. ONK Metković 56 bodova (55:15), 2. Croatia 55 bodova (55:14), 3. Župa dubrvačka 46 bodova / 22 utakmice (57:24), 4. Slaven 32 boda (43:28), 5. Gusar 27 bodova (38:42), 6. Jadran Smokvica 26 bodova (38:50), 7. Konavljanin 24 boda (35:41), 8. Sokol 23 boda (30:48), 9. Orebić 22 boda (36:41), 10. Žrnovo 22 boda (26:55), 11. Maestral 23 boda (32:57), 12. Hajduk 1932. 18 bodova (25:53).

18. travanj 2024 02:05