NogometEURO |

NISMO BILI DOBRI, PERIŠIĆ DONIO BOD PROTIV ČEŠKE Hrvatska mora dobiti Škotsku usred Glasgowa, naš strijelac poručio: ‘Moramo se probuditi!‘

18. lipnja 2021. - 20:04

1:1 naših protiv Češke, koja je na startu dobila Škotsku s 2:0, a mi izgubili od Engleske 1:0. Kako će završiti danas drugi ogled 2., kola u skupini 'D' između Engleske i Škotske? U zadnjem kolu igraju Engleska i Češka, a Hrvatske sa Škotskom.

Prvo poluvrijeme u Glasgowu protiv Češke smo izgubili 1:0, bili kakvi smo bili protiv Engleske, dakle, nismo imali razloga za zadovoljstvo ni igrom. Češka opasna, stvarala je prilike. Naši ne. Srećom, nastavak je počeo odlično za naše. Ivan Perišić je izjednačio na 1:1. Nakon toga je izgledalo bolje nego u prvom poluvremenu, međutim, muku mučimo da dođemo u priliku, iako -bilo ih je, ali....

Našima je sad imperativ pobjeda protiv Škotske usred Glasgowa. U suprotnom, neće biti dobro.

- Moramo puno bolje. Ušli smo slabo. Poslije smo nešto odigrali, ali nije to to - istaknuo je Ivan Perišić.

- Moramo se probuditi, ili ćemo ići doma. Srećom, ovisimo o sebi - dodao je strijelac našeg za sad jedinog pogotka na Europskom prvenstvu.

- Bili smo neorganizirani u prvom poluvremenu - podvukao je naš kapetan Luka Modrić, koji je izabran za najboljeg igrača utakmice.

Hrvatska nikad nije dobila Škotsku.

Luka Modrić
Boris Kovacev/Cropix

SKUPINA 'D', 2. KOLO Hrvatska - Češka 1:1

GLASGOW Stadion Hampden Park. Sudac: del Cerro Grande (Španjolska)

Strijelci: 0:1 Schick (37-11m), 1:1 Perišić (47).

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol, Modrić, Kovačić (od 87' Brozović), Perišić, Kramarić (od 62' Vlašić), Brekalo (od 46' Ivanušec), Rebić (od 46' Petković). Izbornik: Zlatko Dalić.

ČEŠKA: Vaclik, Coufal, Čelustka, Kalas, Boril, Holeš (od 63 Kral), Souček, Masopust (od 63' Hložek), Darida (od 87' Barak), Jankto (od 74' Šenćik), Schick (od 74' Krmenčik). Izbornik Jaroslav Šilhavy.

Bruno Petković je igrao protiv Češke u drugom poluvremenu

Rezultati, 1. kolo: Englenska - Hrvatska 1:0, Škotska - Češka 0:2, 2. kolo: Hrvatska - Češka 1:1, Engleska - Škotska, 3. kolo: Engleska - Češka, Škotska - Hrvatska.

Poredak: 1. Češka 4 boda / 2 utakmice (3:1), 2. Engleska 3 boda / 1 utakmica (1:0), 3. Hrvatska 1 bod / 2 utakmice (1:2), 4. Škotska bez boda / 1 utakmica (0:2).

24. travanj 2024 16:53