NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Na Zlinju pogodak već u 1. minuti, BŠK Zmaj ima 10 više od drugog, 20 više od petog… napokon SOŠK 1919., Omladinac u 16 minuta – četiri!

20. ožujka 2023. - 12:12

Nastavio je BŠK Zmaj svoj niz, koliko utakmica, toliko pobjeda. Drugi put ove sezone bolji od Ponikava. Poveo je već u 1. minuti utakmice na svom Zlinju. Strijelac Nedo Mušić, a konačnih 2:0 potpisao je Jakov Marinović u 8. minuti. ‘Crveni‘ su u 75. minuti imali kazneni udarac, ali Ivan Tomić nije uspio treći put zatresti mrežu gostiju, koji su četvrti s čak 20 bodova manje!

BŠK Zmaj je povećao prednost u odnosu na drugi Rat, sad ima 10 bodova manje jer je sastav iz Kune izgubio na svom terenu od Putnikovića s 2:1. Gosti su poveli u 41. minuti (Josip Jeić). Ivan Čuić je izjednačio početkom nastavka, u 55. minuti, a pobjedu gostima donio je Mateo Krmek u 89. minuti. Drugi poraz Rata, četvrta pobjeda Putnikovića, koji su dobili obje ovog proljeća.

Grk je upisao na startu proljetnog dijela i drugi poraz, te je u nastavku bez boda. Nakon što je poražen kod kuće od Rata, izgubio je u Trpnju od Faraona, i to s 3:1. U prvom dijelu samo jedan poraz, i to od BŠK Zmaj. Faraon je poveo 2:0 pogocima Vinka Milinovića u 3. i 27. minuti. Grk je u 81. minuti prepolovio zaostatak iz kaznenog udarca (Vedran Raguž), ali u 88. minuti još jednom se zatresla mreža sastava iz Potomja. Uspio je to Dinko Vištica.

Na Batali bez pogodaka u ogledu SOŠK 1919. i Enkela. Domaćinu je to prvi bod ove sezone, nakon deset poraza – remi.

U Kuparima Omladinac iz Lastova je osvojio sva tri boda. S 5:2 je svladao domaćina, Nogometnu akademiju Libertas. Nije bilo pogodaka do 44. minuti, a tad je domaćin poveo pogotkom Mateja Radića. Međutim, već u idućoj minuti gosti su izjednačili (Marko Trojković). U nastavku je opet prvi pogodio domaćin (Hristijan Georgiev u 63. minuti), a od 68. do 84. minute – četiri pogotka Omladinca (Marko Trojković je izjednačio u 68. minuti svojim drugim pogotkom, dva je postigao za goste i David Katić, u 77. i 84. minuti, a jedan Daniel Žarković u 78. minuti).

Lastovci su igrali ove godine i dvije zaostale utakmice iz prvog dijela. Obje u gostima. Prvu su izgubili (BŠK Zmaj 0:1), drugu su dobili (Putniković 1:0). Računajući to, treća pobjeda u nizu. U prošlom, 10. kolu, svladali su Enkel kod kuće 6:1.

DRUGA LIGA

Poredak: 1. BŠK Zmaj 33 boda (42:6), 2. Rat 23 boda (29:13), 3. Grk 20 bodova (30:18), 4. Omladinac 19 bodova (26:13), 5. Ponikve (dva kaznena boda) 13 bodova, 6. Faraon 13 bodova (29:30), 7. Putniković 13 bodova (15:20), 8. NA Libertas 10 bodova (14:24), 9. Enkel 9 (9:32), 10. SOŠK 1919. (pet kaznenih bodova) minus 4 boda.

12. KOLO

Nedjelja, 26. ožujka, Lastovo: Omladinac – SOŠK 1919., Popovići: Enkel – Rat, Putnikovići: Putniković – Faraon, Potomje: Grk – BŠK Zmaj, Ston: Ponikve – NA Libertas.

24. travanj 2024 14:49