NogometTREĆA HL - JUG |

GOŠK DUBROVNIK 1919. NIJE ZAGORIO, FRANE LOJIĆ SLAVI SVOJU PRVU TREĆELIGAŠKU POBJEDU Dragu nije bilo drago kad su pogodili Ivo, pa Marin

Piše 3 Tonči Vlašić
11. rujna 2021. - 18:24

Prva pobjeda GOŠK Dubrovnika 1919. ove sezone, prva trećeligaška Frane Lojića, koji je na klupu dubrovačkog trećeligaša sjeo uoči početka nove sezone. Prva i to gostujuća. Sloga je odnijela sva tri boda s Lapada na startu sezone, potom dva remija, u gostima kod Vodica, te protiv Hrvaca kod kuće, i sad uspjeh kod Zagore 2:1.

Početak utakmice u Unešiću nije nagovještavao sretan završetak. Već u 7. minuti je Drago Gabrić zatresao mrežu sastava s Lapada, ali Ivo Caput u 21. minuti, te Marin Fadić u 75. minuti donijeli su preokret, radost i mir u dubrovačku svlačionicu.

Igrala je ove subote još samo Neretva od kvarteta iz naše županije, dočekala Uraniu, te dočekala novu pobjedu, i to u osmoj minuti sudačke nadoknade, i to iz kaznenog udarca. Gosti iz Baške vode su vodili i dobili prvo poluvrijeme s 1:0 (Ivan Frigan u 28. minuti). Neretva je preokrenula, povela na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice s 2:1, ali vrlo brzo primila drugi pogodak (Frane Urlić u 81. minuti). Ipak, na kraju novi, treći pogodak za nova tri boda, za radost Neretve, koja je skočila na treće mjesto...

Junak domaćina bio je Mario Marić, koji je postigao sva tri pogotka! Ukupno pet ove sezone u četiri utakmice. Pogodio je jednom u remiju kod Hrvaca (2:2), te u porazu u Unešiću od Zagore 2:1. Pobjeda protiv Uranie druga je pobjeda momčadi trenera Maria Svaguše. Prva je ostvarena u prvoj utakmici kod kuće - 3:0 protiv Junaka. Dakle, kod kuće Neretva bez greške.

Frane Lojić, trener GOŠK Dubrovnika 1919.
Tonči Vlašić

NERETVA SLAVILA KOD KUĆE, GOŠK DUBROVNIK 1919. U GOSTIMA

Subota, 11. rujna, Metković: Neretva – Urania 3:2, Split: RNK Split – Zadar 1:1, Posedarje: Hrvatski vitez – Uskok 1:0, Vodice: Vodice – OSK 1:1, Hrvace: Hrvace – Primorac (BNM) 2:2, Unešić: Zagora – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:2, nedjelja, 12. rujna, Opuzen: Neretvanac – Junak, Mravince: Sloga – Jadran Luka Ploče, utorak, 14. rujna, Makarska: HRNK Zmaj – Kamen.

POGLEDAJTE TABLICU

1. Jadran Luka Ploče (utakmica manje) 9 bodova (6:2), 2. Hrvatski vitez 9 bodova (5:2), 3. Neretva 7 bodova (9:6), 4. Sloga (utakmica manje) 7 bodova (6:3), 5. Uskok 7 bodova (6:4), 6. Hrvace 6 bodova (6:4), 7. Junak (utakmica manje) 6 bodova (5:3), 8. Zagora 6 bodova (4:3), 9. Zadar 5 bodova (4:4), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 5 bodova (3:3), 11. Primorac (BNM) 4 boda (9:8), 12. HRNK Zmaj (M) (utakmica manje) 4 boda (2:2), 13. OSK 3 boda (5:6), 14. Neretvanac (utakmica manje) 2 boda (4:5), 15. Kamen (utakmica manje) 2 boda (2:3), 16. RNK Split 2 boda (6:10), 17. Vodice 2 boda (2:10), 18. Urania 1 bod (3:9).

5. KOLO

Subota, 18. rujna, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Biograd: Primorac (BNM) – Zagora, Otok: OSK – Hrvace, Ploče: Jadran Luka Ploče – Vodice, Klis: Uskok – Sloga, Zadar: Zadar – Hrvatski vitez, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split, Sinj: Junak – HRNK Zmaj (M), nedjelja, 19. rujna, Baška Voda: Urania – Neretvanac.

20. travanj 2024 14:37