NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

CROATIA EXPRESS, TRI GOLA U NEPUNE ČETIRI MINUTE Bez pobjednika na Gnjilama, na Šupjaci, u Krvavcu i u Smokvici

25. listopada 2020. - 16:15
Bez pobjednika na Gnjilama. Slaven - Orebić 1:1. Orebić je prvi zaprijetio, ali je vratar Slavena Teo Dude ne jednom izašao kao pobjednik protiv Ivana Kordića, prvog topnika lige. Sredinom nastavka gosti su ostali s desetoricom. Zoran Primić, vratar Orebića, udario je domaćeg igrača Zorana Curića, te mu je sudac Ado Bijedić pokazao put u svlačionicu. Vrlo brzo je Slaven iskoristio brojčanu prednost. Pogodio je Antun Šmanjak. Zatim se Orebić branio i obranio, i ne samo to, već je nakon tko zna koje propuštene prilike domaćina da podupla prednost, izjednačio s igračem manje. Strijelac je bio u 85. minuti Nikola Čepo.

Slaven - Orebić 1:1 foto: Tonči Vlašić

Croatija je zadržala vrh. Ostvarila novu pobjedu. Bila je bolja kod Žrnova s 3:1. Sve je riješila u nepune četiri minute. Strijelci za momčad trenera Frane Lojića: Pero Grbić u 16., Tin Vidak 17. i Borna Tikvica u 20. minuti. Domaćin je u 66. minuti iz kaznenog udarca ublažio poraz. Pogodio je Domagoj Čule. Croatija šest utakmica pet pobjeda.

U Krvavcu je Župa dubrovačka povela protiv Maestrala pogotkom svog kapetana. Velimir Kajba je pogodio u 43. minuti, međutim, u 72. minuti 1:1. Pogodak za domaćina postigao je Ante Volarević. Na kraju utakmice pocrvenio je predstavnik Župe dubrovačke Ivica Karabogdan.

I u Smokvici je vodio gost (Sokol pogotkom Iva Kovačevića od 61. minute), a Jadran 1929. je poravnao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade (Ivan Tomić). Sokol je nakon pogotka domaćina ostao s devetoricom igrača zbog nesportskog ponašanja prema sucu Anti Kosoru. Prvo je drugi žuti karton dobio vratar Đuro Delija, a drugi žuti je iz istog razloga dobio i Nikša Milković.

U Metkoviću i Čilipima po šest pogodaka. ONK Metković je dobio Hajduk 1932. s 5:1. Poveo je 3:0 (Mateo Obradović u 13., Dragan Brečić u 33. i Josip Mioč u 50. minuti). Zatim je za goste pogodio Tomislav Andreis iz kaznenog udarca u 70. minuti. Nakon toga nova dva pogotka metkovskih 'crveno bijelih', koji su skočili na drugo mjesto (Josip Plečaš u 80. i Marin Čužić u 82. minuti).

U Čilipima Konavljanin - Gusar 3:3, i to je domaćin vodio s 2:0 (Robert Grbavac u 7. i Paulo Opušić u 19. minuti), te 3:1 u 84. minuti (Ermin Krvavac). Gusar je prvi pogodak postigao u 72. minuti (Anđelko Babić), a zatim je junak 'žutih' postao Toni Babić. U 85. minuti je doveo Gusara na pogodak zaostatka, a u posljednjoj minuti do boda.

Konavljanin - Gusar foto: Tonči Vlašić

Konavljanin s trenerom Mariom Matićem - početni sastav uoči utakmice u Čilipima protiv Gusara foto: Tonči Vlašić

Gusar Komin - početni sastav uoči utakmice u Čilipima foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 6. kolo
Nedjelja, 25. listopada, Krvavac
: Maestral - Župa dubrovačka 1:1, Smokvica: Jadran 1929. – Sokol 1:1, Žrnovo: Žrnovo – Croatia 1:3, Čilipi: Konavljanin – Gusar 3:3 Gruda: Slaven – Orebić 1:1, Metković: ONK Metković – Hajduk 1932. 5:1.

POREDAK
1. Croatia 15 bodova (17:4),
2. ONK Metković 13 bodova (18:9), 3. Slaven 11 bodova (17:6), 4. Župa dubrovačka 11 bodova (11:8), 5. Konavljanin 10 bodova (15:9), 6. Orebić (oduzeta dva boda) 8 bodova (17:10), 7. Gusar 7 bodova (10:10), 8. Jadran Smokvica 7 bodova (9:18), 9. Žrnovo 5 bodova (6:11), 10. Sokol 4 boda (9:19), 11. Maestral 4 boda (8:26), 12. Hajduk 1932. 3 boda (4:11).