KošarkaPREMIJER LIGA

Utakmica odluke, imaš 21 šut više, dobiješ zračnu bitku, imaš manje izgubljenih lopti, više ukradenih, a na kraju ...

20. travnja 2024. - 19:56

UTAKMICA ODLUKE

Trešnjevka 2009. – Ragusa 69:59

ZAGREB Dom sportova. Suci: Matek, Lenac i Šverko. Opunomoćenik: Trivić.

TREŠNJEVKA 2009: Zlatoper, Lončar, Rodek (14), Ćuklin (5), Ćurić (8), Vukić, Marijanović, Valčić (17), Bilić (13), Novak (9), Jakšić (3). Trener: Dean Nemec.

RAGUSA: Perić (5), Strilić, Miloglav (16), Milat (3), Hajdin (24), Todorić, Tokić (2), Rozić, Fleischer (4), E. Majstorović (5). Trenerica: Cvetana Matić.

Četvrtine: 27:14, 12:12, 16:22, 14:11.

Lina Strilić je bila u zapisniku, ali ozlijeđena, te na nju Cvetana Matić nije mogla računati. Minutu i 50 prije kraja prve četvrtine na parketu je ostala ležati kapetanica Carmen Miloglav. Uz pomoć suigračica je napustila teren, te joj je na klupi ukazana pomoć.

Trešnjevka 2009. je serijom 11:0 zaključila prvu četvrtinu, koju je dobila s 13 koševa razlike (27:14). Miloglav se vratila u igru u drugoj, ali se Ragusa nije uspjela vratiti u igru za jedinicu u doigravanju za prvaka. Za to joj je igrao i poraz s dva koša razlike.

Gubila je na poluvremenu 13 razlike (26:39), sredinom treće 20 razlike (31:51), ali na kraju treće samo sa 7 razlike (48:55).  Međutim, 0:9 na otvaranju posljednje četvrtine, Trešnjevka 2009. je otišla na plus 16 (64:48), i tu je bilo pitanje pobjednika riješeno. Šut nije išao, ne pamti se kad je Iva Todorić zaključila utakmicu bez ubačaja. Promašila je svih 19 šuteva iz igre, a imala je 7 skokova, 5 asistencija, te 8 ukradenih lopti. Ragusa je imala 21 šut više od domaćina, dobila je zračnu bitku (45:41), imala je 19 napadačkih skokova, imala je manje izgubljenih (13:20) i više osvojenih lopti (13:9)...

Trešnjevka 2009? Šut iz igre 46 posto (Ragusa 27 posto), deset blokada, a Ragusa niti jednu.

I tako se zatvorio krug na vrhu: Trešnjevka 2009., Plamen Požega i Ragusa po 18/4. U tom krugu svatko sa svakim ima 1/1, Trešnjevka 2009. u tom krugu ima najbolju koš razliku, plus 9, druga je Plamen Požega s minus 3, a treća Ragusa minus 5. KAŽL je četvrti sa 17/5. Medveščak (16/5) igra sutra protiv Novog Zagreba (3/18), te ako pobijedi, on je četvrti jer ima 2:0 protiv KAŽL-a oe sezone.

Dakle, Trešnjevka 2009. - KAŽL ili Medveščak, te Plamen Požega - Ragusa su parovi polufinala, koje se igra na dvije pobjede, dok u finalu za naslov trebaju tri pobjede.