KošarkaEUROLIGA

Trese se ruka Čehu, ne trese se Dubrovčaninu, te je Real i dalje bez poraza u Euroligi, a ne više i Barcelona

26. listopada 2023. - 23:23

Mario Hezonja je skočio nakon što Tomas Satoransky nije pogodio treće slobodno bacanje, uhvatio loptu i odmah je na njemu napravljen prekršaj. Za razliku od Čeha u dresu Barcelone, koji je u završnici promašio tri od pet slobodnih bacanja, Dubrovčanin u dresu Real Madrida bio je mirne ruke - prvo bacanje 64:61, te drugo 65:61, i to tri sekunde prije kraja četvrte četvrtine, te je bilo jasno tko će slaviti u euroligaškom El Clasicu, sudaru jedina dva sastava koja su u prva četiri kola dobila sve četiri utakmice. Alex Abrines je sa zvukom sirene pogodio tricu i ublažio poraz sastava iz Blaugrane...

Real Madrid ima 13/0 ove sezone u svim natjecanjima, 5/0 u Euroligi u kojoj je Barcelona upisala prvi poraz. Gosti su u Wizink centru bolje otvorili utakmicu, dobili prvu četvrtinu s 19:12, u drugoj imali i 14 koševa viška (30:16), ali nakon toga 16:0 Reala, koji je početkom treće četvrtine prvi put poveo (32:30), imao uoči zadnje četvrtine 10 koševa viška (51:41), a u njoj plus 14 (55:41). Barcelona je ipak uspjela izjednačiti 48 sekundi prije kraja četvrte četvrtine...

Hezonja je za 21 minutu postigao 7 koševa, pogodio 1 od 4 šuta za dva, isto tako 1 od 4 za tricu, te oba slobodna bacanja. Bio je prvi skakač - 10 skokova. Gabriel Deck 20 koševa i 7 skokova prvo ime Reala i utakmice.

28. svibanj 2024 23:08