KošarkaŠPANJOLSKA |

TENERIFE TRICAMA SLOMILE TOMIĆA Dubrovčanin zatvorio reket, bio je prvi strijelac i prvi skakač utakmice, valorizacija 35!

18. listopada 2020. - 08:04
Malo je nedostajalo da Joventut pokvari planove Iberostar Tenerifa, te im ne dozvoli da ostvare najbolji start u španjolskom prvenstvu, sezonu otvore s pet pobjeda, a što nikad u svojoj povijesti nisu uspjeli. Nakon 40 minuta odlične utakmice: Iberostar Tenerife – Joventut 86:82. Pobjednika su odlučili sitni detalji, ističe se na službenoj stranici lige uz dodatak kako dvoboj dvaju momčadi iz gornjeg doma nije razočarao. Joventut je upisao drugi poraz. Ima četiri pobjede.

Nakon izjednačene prve četvrtine, 22:22, Tenerife su, iskoristile u drugoj četvrtini odsustvo Ante Tomića, te su u 13. minuti stekle 9 koševa prednosti (31:22), a zatim i 12 (36:24). Ali, nakon povratka Tomića na teren Joventut je bio intenzivniji i opasniji u napadu, te je na poluvremenu bilo 43:43. U zadnjoj četvrtini Joventut je zadnji put vodio sa 72:69. Nije uspio zaustaviti vanjski šut domaćina, koji je ubacio ukupno 12 trica, dvije u odlučujućim trenucima, te je poražen unatoč tome što je dobio bitku pod oba obruča (29:21 u skokovima za Joventut).

Tomić je proveo u igri 30 minuta. Bio je prvi strijelac utakmice s 18 koševa, te prvi skakač utakmice s 11 skokova. Plus – 5 asistencija i jedna osvojena lopta, zatim na njemu je napravljeno 7 prekršaja. Ubacio je 8 od 10 šuteva za dva, te 2 od 3 slobodna bacanja. Valorizacija 35!
24. travanj 2024 03:51