KošarkaŠPANJOLSKA

Super Mario uspio što rijetko kome pođe za rukom, a u 9. minuti je letio WiZink centrom. Pogledajte kako! (VIDEO)

10. prosinca 2023. - 13:58

Nova velika utakmica Maria Hezonje u dresu Real Madrida. Prvak Europe je nadigrao u 13. kolu španjolskog prvenstva u svom domu s 97:71 Gran Canariu, osvajača Eurocupa, sastav za koji igra Roko Prkačin. Kraljevski klub je tako bez problema stigao do svoje dvanaeste pobjede. Isti omjer pobjeda i poraza, 12/1, ima i u Euroligi, dok je s dvije pobjede u španjolskom Superkupu osvojio trofej. Dakle, Real je dobio 26 od 28 utakmica ove sezone. Jedan trofej je već u njegovim vitrinama, lider je španjolskog prvenstva i lider Eurolige.

Prva četvrtina utakmice 13. kola 31:14 za Real, a  ‘Super Mario‘ je postigao u prih deset minuta 15 koševa, koš više nego kompletna momčad Jake Lakovića. Zakucavanje u 9. minuti je priča za sebe. vrijedi ga pogledati, ne samo jednom. Hezonja je u prvoj četvrtini imao 3/3 za dva, te 3/5 za tricu!

Dubrovčanin, koji je iz igre izašao u 12. minuti, igrao još u trećoj četvrtini, na kraju je bio prvi strjelac domaćina s 19 koševa, a imao je 4 skoka i 4 asistencije. Prkačin je za Gran Canariu postigao 5 koševa i imao 3 skoka. Real vodi s 12/1, Gran Canaria dijeli šesto mjesto sa 7/6. Druga je Unicaja s 10/3, Barcelona je treća s 9/3 i utakmicom manje...

08. lipanj 2024 18:15