KošarkaFINAL FOUR U KOLNU |

SRETEN RADOVIĆ SUDIO OGLED U KOJEM JE BARCELONA IZBORILA FINALE PROTIV ANADOLU EFESA Ante Tomić: ‘Barca pobjeđuje u finalu!‘

29. svibnja 2021. - 00:30
Sreten Radović je podbacio loptu, te je moglo početi polufinale Eurolige između Barcelone i Milana u KolnuEuroleague.net

Sreten Radović, dubrovački međunarodni sudac, bio je glavni sudac druge super zanimljive polufinalne utakmice završnog turnira Eurolige između Barcelone i Milana, koja je odlučena košem 0,8 sekundi prije kraja.

Milano je izjednačio tricom Kevina Puntera minutu i 44 sekunde do kraja četvrte četvrtine, potom je koš talijanskog sastava gađao Nikola Mirotić, ali nije pogodio, kao ni na drugoj strani koš Barcelone Vladimir Micov za dva, Shavon Shields za tricu i Malcom Delaney za dva. Na drugoj strani, pola minute do kraja, pokušao je, ali neuspješno za dva Leandro Bolmaro. Milano je nakon toga imao napad za vodstvo. Punter ovaj put nije 's parkinga' pogodio tricu. Barcelona je imala 8 sekundi za napad. Cory Higgins se digao sa šest metara, preko ruke čuvara, te pogodio.

Na kraju neuspješan pokušaj Puntera za tricu. Ostalo je 84:82 za Barcelonu, koja je krajem druge četvrtine imala 11 koševa prednosti (49:38 i 51:40), a koja je u trećoj četvrtini zaostajala 8 koševa (67:59 i 69:61 za Milano, koji je u zadnjoj četvrtini imao plus četiri 76:72). Barcelona je potom napravila 6:0, najveću prednost imala minutu i 55 sekundi prije kraja kad je Mirotić ubacio oba slobodna bacanja za 82:79.

Sreten Radović je jedan od najboljih europskih sudaca, Euroligi sudi više od desetljeća (na slici krajem 2017. godine na ogledu između Real Madrida i Barcelone u Madridu)
Tonči Vlašić

U prvom polufinalu Anadolu Efes je s 89:86 svladao moskovski CSKA, branitelja naslova, i to nakon što je u prvoj četvrtini vodio s 12 razlike (25:13), u drugoj imao 16 koševa viška (49:33), a u trećoj u nekoliko navrata i 21 koš prednosti (60:39, 62:41, 64:43 i 69:48). Minutu i 8 sekundi prije kraja CSKA je stigao na koš zaostatka (86:87).

Barcelona i Anadolu Efes su bili favoriti uoči polufinalnih utakmica, Barcelona je bila prva, a Anadolu Efes drugi nakon 30. kola lige, ali su teškom mukom izborili veliko finale.

Polufinalni dan: Barcelona - Milano 84:82, Anadolu Efes - CSKA 89:86
Euroleague.net

-  Barcelona pobjeđuje u finalu – prognoza je Ante Tomića, Dubrovčanina za kojim je jedanaest sezona igranja u Euroligi (tri u dresu Real Madrida, te osam u dresu Barcelone), a koji je ove sezone, nakon što je prošlo ljeto dres Barcelone zamijenio dresom Joventuta iz Badalone, igrao četvrtfinale Eurocupa.

Tomić, koji se javio nakon što je u svom domu u Barceloni odgledao televizijski prijenos iz Kolna, dva puta je bio izabran u najbolju petorku Eurolige (2013. i 2014.), a jednom u drugu (2015.). Zatim, u sezoni 2012./13. bio najbolji skakač najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, a dvije sezone igrač s najviše ubačaja za dva, nekoliko puta MVP kola, i nekoliko puta MVP mjeseca, prvi košarkaš Eurolige koji je ponio nagradu MVP mjeseca dva mjeseca za redom.

S Real Madridom Ante je bio četvrti na Final fouru 2011. u Barceloni, a s Barcelonom četvrti 2013. u Londonu i treći 2014. u Milanu.

Ante Tomić (Joventut)
Juan Pelegrin/Penya.com

Barcelona je na korak do trećeg naslova prvaka Europe, a Anadolu Efes do prvog, Barcelona je sedmi put u finalu, prvi put nakon 2010. kad je osvojila drugi naslov, a Anadolu Efes drugi put u finalu, i to drugi put uzastopno. Finale u Kölnu se igra u nedjelju, 30. svibnja, od 20.30 sati. Prije toga će od 17.30 sati CSKA i Milano igrati za treće mjesto.

20. travanj 2024 07:33