KošarkaLETI, LETI

Odmah je Euroliga, na svojoj službenoj stranici, izdvojila taj trenutak, svrstala ga u rubriku ‘magični trenutak’. Neka se gleda, i uživa. Tako to radi Super Mario!

26. siječnja 2024. - 00:01

Olympiacos morate pobijediti mnogo puta – pišu španjolski mediji nakon 90:85 pobjede Reala u Madridu protiv sastava iz Pireja u 23. kolu Eurolige.

Ni sjajna prva četvrtina, bilo je 30:13!, ni 24 koševa viška krajem druge četvrtine (50:26), zatim isto toliko sredinom treće (62:38), pa ni plus 14 pet minuta prije kraja (80:66)...

Oni iz Pireja su se uvijek vraćali, a najveći ‘krivac’ za to bio je Kostas Papanikolaua, koji je 23 od 25 koševa ubacio u drugom poluvremenu, koji je pogodio 6 od 8 šuteva za tricu, te je Olympiacos bio 42 sekunde prije kraja 40. minute na samo tri koša zaostatka (83:86). Ali, ima Real svoje majstore, među njima je i Mario Hezonja, te aktualni prvak Europe je kod kuće i dalje bez greške. Bez poraza u WiZink Centru, a ovo mu je bila jedanaesta domaća utakmica.

Mi ćemo posebno pamtiti kad je Olympiacos došao do 61:68, kako je tad ‘poludio’ Hezonja i postigao devet koševa za redom. Mario je potpisao i potez utakmice. Rudy Fernandez je ukrao loptu, povukao kontru, ‘nabacio’ super Dubrovčaninu, koji je letio, letio, te zakucao za 75:64. Bilo je to šest i pol minuta prije kraja četvrte četvrtine. I odmah je Euroliga, na svojoj službenoj stranici, izdvojila taj trenutak, svrstala ga u rubriku ‘magični trenutak’. Neka se gleda, i uživa. Tako to radi Super Mario, koji je za 17 minuta u igri ubacio 16 koševa, pogodio 4 od 10 šuteva iz igre, te svih šest slobodnih bacanja, imao 5 skokova, asistenciju i osvojenu loptu.

Džanan Musa je s 20 koševa bio prvi strijelac Reala, Hezonja drugi, dok je najučinkovitiji bio Facundo Campazzo (12 koševa, 6 skokova i 9 asistencija – valorizacija 21, Musa drugi - valorizacija 19, a Hezonja treći – 17)...

Mario Hezonja u Pireju protiv Olympiacosa, početkom prosinca 2023. godine

Tonči Vlašić/

Real vodi s 20/3, Barcelona je druga s 15/7, Virtus Bologna treći s 15/8, Panathinaikos i Fenerbahče dijele četvrto mjesto s 14/9... Idući tjedan Hezonja i ekipa imaju dvije utakmice kod kuće: Maccabi (30. siječnja) i Lyon (1. veljače).

07. lipanj 2024 06:56