KošarkaEUROLIGA

Odigran zaostatak, a u njemu ‘udrio‘ Real po Unicsu iz daljine, pogledajte još jedno sjajno zakucavanje Dubrovčanina

26. siječnja 2022. - 10:38

Zaustavio je Real Madrid u svom domu Maria Hezonju i ekipu, 85:68 na kraju u zaostaloj utakmici 19. kola u kojoj je španjolska momčad pogodila 14 trica. Na poluvremenu je bilo 47:31 za 'kraljevski klub' koji je u tih prvih 20 minuta pogodio više trica (9/18) nego dvica (7/12).

U prvih osam minuta nastavka nastavila se dalekometna paljba Reala, nove četiri trice, te je u 28. minuti bilo 31 razlike (69:38)...

Španjolski mediji su uoči gostovanja Unicsa u Madridu isticali činjenicu kako momčad iz Kazanja ima jednu od najboljih obrana u Euroligi, kako prima u prosjeku samo 74,6 koša, a u osvrtu utakmice podvukli su kako je Real Madrid nakon treće četvrtine vodio protiv Unicsa sa 74:45!

Walter Tavares je bio prvo ime Reala i utakmice, prvi strijelac (14) i skakač (11), Guerschon Yabusele je ubacio 13, a Alberto Abalde i Sergio Llull po 11, dok su prvi strijelci Unicsa bili Lorenzo Brown i Tonye Jekiri s po 13 koševa, Hezonja je pak za 24 minute ubacio 10 koševa, pogodio 4 od 9 šuteva iz igre, imao 4 skoka, asistenciju, blokadu... Dubrovčanin je potpisao najljepši potez utakmice.

Real Madrid je i dalje na vrhu. Ima sad omjer pobjeda i poraza 17/3, Barcelona je druga sa 16/5, Milano treći s 13/7...

Unics je šesti s 12/8. U petak, 28. siječnja, Unics dočekuje CSKA, koji ima isti učinak.

01. lipanj 2024 20:57