KošarkaTURNIR U BUGARSKOJ |

FIBA EUROPEAN CHALLENGERS ZA KADETE Hrvatska svladala i domaćina, istaknuo se i Dubrovčanin Mateo Tomašević

18. kolovoza 2021. - 20:15

Dobila je Hrvatska i domaćina, Bugarsku. Odlično otvorila utakmicu 3. kola skupine 'B' FIBA European Challengersa za kadete, te isto tako zatvorila utakmicu. Prvu četvrtinu ogleda u Sofiji dobila je s 24:14, a posljednju s 23:15. Na kraju slavila s 15 koševa razlike (78:63).

Hrvatska je izgubila na startu od Poljske, ali nakon toga dobila Latviju, a sad i Bugarsku. Još je u petak čeka ogled s Njemačkom, dok je slobodna u posljednjem, 5. kolu, budući je zbog korone morala odustati od nastupa Španjolska.

Dubrovčanin Mateo Tomašević, član startne petorke Hrvatske, protiv Bugarske je igrao 25 minuta. Postigao je 6 koševa, pogodio 3 od 7 šuteva iz igre, imao 7 skokova od čega 4 u napadu, te asistenciju. Dok je bio u igri Hrvatska je bila uspješnija sa 17 koševa razlike. Nitko po tome nije bio bolji od košarkaša Dubrovnika.

26. travanj 2024 01:23