KošarkaBRAVO ‘MALA‘!

Dubrovkinja Ella Majstor(ović) osvojila s Hrvatskom broncu na Eurobasketu na kojem je prvi asistent prvenstva!

27. kolovoza 2022. - 20:29

Hrvatska je treća na Eurobasketu za kadetkinje. Bronca je oko vrata Dubrovkinje Elle Majstorović!

U utakmici za treće mjesto domaćin, Portugal, nije imao izgleda. Naše su bile baš bolje. Kako su samo otvorile utakmicu. Dobile su prvu četvrtinu s 31:15, a nakon toga su znale sačuvati prednost, odbiti svaki pokušaj domaćih.

Na kraju na semaforu je pisalo: Portugal – Hrvatska 58:72. Na parketu suze, naravno, kod naših radosnice.

Ella je udarna petorka Hrvatske, gotovo nije izlazila iz igre. U utakmici za broncu provela je na parketu 35 minuta, postigla 10 koševa, imala 8 skokova, 6 asistencija, 2 osvojene lopte...

Ella je prvi asistent Eurobasketa uoči finala, u sedam utakmica u prosjeku asistenciju više od Finkinje Tiie Talonen, koja je na drugom mjestu.

Hrvatska slavi. Ragusa drugi put u svojoj povijesti ima igračicu na pobjedničkom postolju. Prva je bila prije dosta, dosta godina Ivona Matić, koja je također osvojila broncu na kadetskom Eurobasketu. Sad je isti uspjeh ostvarila i Ella Majstorović!

20. travanj 2024 08:25