Nova studija objavljena u časopisu The Lancet Planetary Health otkriva da temperature iznad ili ispod okvira za stvaranje ugode, koji se nalazi u području između 12 i 21 Celzijevih stupnjeva, su povezane sa izraženim porastom agresivnog ponašanja na internetu diljem SAD-a, piše Bug, a prenosi Slobodna Dalmacija.
Analizirajući četiri milijarde tweetova objavljenih u SAD-u, istraživači Potsdamskog instituta za istraživanje utjecaja na klimu otkrili su porast govora mržnje u vrijeme previsokih ili preniskih temperatura. To podjednako vrijedi za sve socijalne skupine i klimatska područja.
Štoviše, rezultati ovog istraživanja poklapaju se s istraživanjem ‘Snažan porast rasističkih tweetova izvan zone klimatske udobnosti u Europi‘, objavljenim prošle godine u časopisu Environmental Research Letters.
Koristeći se algoritmom umjetne inteligencije, Istraživači su detektirali govor mržnje u više od četiri milijarde tweetova.
Najmanje govora mržnje objavljeno je u vrijeme kad je temperatura zraka iznosila između 15 i 18 Celzijevih stupnjeva. Precizan raspon temperature za ugodan osjećaj malo se razlikuje po klimatskim zonama, ovisno o uobičajenim temperaturama.
Temperature iznad 30 stupnjeva dosljedno su povezane sa snažnim porastom mržnje na internetu u svim klimatskim zonama i socioekonomskim razlikama poput prihoda, vjerskih uvjerenja ili političkih preferencija, objavio je Bug.